9. sınıf 2. dönem biyoloji zor mu?

Daha fazla  
Şu an 9. sınıfım yeni dönem başlayalı 3 gün oldu ve benim geçen dönem en zorlandığım ders biyoloji idi ve o ders yüzünden diğer derslere odaklanamamıştım. Şu an da önümde 7 hafta var ve ben biyolojiden 80 üstü almak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim ve gerçekten 2. dönem biyoloji zor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an 9. sınıfım yeni dönem başlayalı 3 gün oldu ve benim geçen dönem en zorlandığım ders biyoloji idi ve o ders yüzünden diğer derslere odaklanamamıştım. Şu an da önümde 7 hafta var ve ben biyolojiden 80 üstü almak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim ve gerçekten 2. dönem biyoloji zor mu?

Dersler her daim kişiden kişiye değişir ben ortaokul ve lisede tarih dersini severken matematik dersini sevmezdim zor gelirdi üniversitede ise bölüm dersleri kolay gelmişti birazcıkda senin çabana bağlı

Hocam özgüvenle alakalı. Tereddüt ettiğin herşeye çalış. Tereddüt etmeden ben yaparım dersen, işte o zaman dinlenmenin zamanıdır.

Ben ilk dönemde sözlüler ve notlar tam 90 dı. 2. Dönemde de buna benzer not bekliyorum.

Ezbere dayalı komple, youtubeden aç biyoloji videosu adam ne anlatıyosa ezberle.

Dersler her daim kişiden kişiye değişir ben ortaokul ve lisede tarih dersini severken matematik dersini sevmezdim zor gelirdi üniversitede ise bölüm dersleri kolay gelmişti birazcıkda senin çabana bağlı.

Yani evde düzenli tekrar yapmama rağmen gene bir stres oluşuyor çalışmak istemiyorum zorluyorum.

Hocam özgüvenle alakalı. Tereddüt ettiğin her şeye çalış. Tereddüt etmeden ben yaparım dersen, işte o zaman dinlenmenin zamanıdır.

Bende o konuda garip bir şey oluyor mesela Almanca yazılısına çalışırken hep stres altındaydım sınav günü sınava girmeden 5 dk önce çok streslenmiştim ama sınava girince 100 aldım yani anlayamıyorum hangisine çalışmalayım.

Ben ilk dönemde sözlüler ve notlar tam 90'dı. 2. dönemde de buna benzer not bekliyorum.

Ezbere dayalı komple, YouTube'dan aç biyoloji videosu adam ne anlatıyorsa ezberle.

Bende o yöntemi denedim ama hocalar hiç söylenmemiş şeyleri sormuştu sınava ondan sorar mı sormaz mı diye korkarak çalışıyorum.

Bende o yöntemi denedim ama hocalar hiç söylenmemiş şeyleri sormuştu sınava ondan sorar mı sormaz mı diye korkarak çalışıyorum.
O belirsizlik hep olur hocam. Sadece tek bir videoyu izleyip bırakmayın. Bir videoda anlatılan her şeyi ezberleyin, sonra başka videolara da bakın. Yetmezse internetten açık uçlu sorular çözün. En kötü geçer not alırsınız.

Yani evde düzenli tekrar yapmama rağmen gene bir stres oluşuyor çalışmak istemiyorum zorluyorum.

Bende o konuda garip bir şey oluyor mesela Almanca yazılısına çalışırken hep stres altındaydım sınav günü sınava girmeden 5 dk önce çok streslenmiştim ama sınava girince 100 aldım yani anlayamıyorum hangisine çalışmalayım.

Zorlarsan olmaz çaba göstermen lazım stresden olabileceğinden uzak dur çünkü derslerde stres yaparsan sorun olur anlayabileceğin konuları da anlayamazsın. Bir de stres maalesef sınavları da etkiliyor bunun içinde kendine güven.

Zorlarsan olmaz çaba göstermen lazım stresden olabileceğinden uzak dur çünkü derslerde stres yaparsan sorun olur anlayabileceğin konuları da anlayamazsın. Bir de stres maalesef sınavları da etkiliyor bunun içinde kendine güven.

O belirsizlik hep olur hocam. Sadece tek bir videoyu izleyip bırakmayın. Bir videoda anlatılan her şeyi ezberleyin, sonra başka videolara da bakın. Yetmezse internetten açık uçlu sorular çözün. en kötü geçer not alırsınız.

Ben ilk dönemde sözlüler ve notlar tam 90'dı. 2. dönemde de buna benzer not bekliyorum.

Ezbere dayalı komple, YouTube'dan aç biyoloji videosu adam ne anlatıyorsa ezberle.

Hocam özgüvenle alakalı. Tereddüt ettiğin her şeye çalış. Tereddüt etmeden ben yaparım dersen, işte o zaman dinlenmenin zamanıdır.

Dersler her daim kişiden kişiye değişir ben ortaokul ve lisede tarih dersini severken matematik dersini sevmezdim zor gelirdi üniversitede ise bölüm dersleri kolay gelmişti birazcıkda senin çabana bağlı.

Hocam cevaplarınız için teşekkür ediyorum yarın biyoloji sınavım var ve ben kendimi hazır hissediyorum acaba nasıl geçecek.

Hocam cevaplarınız için teşekkür ediyorum yarın biyoloji sınavım var ve ben kendimi hazır hissediyorum acaba nasıl geçecek.
Rahatlatmak için demiyorum harbiden 9. Sınıfta öyle ahım şahım birşey yokmuş bu arada. Bende ilk dönem baya tırsıyordum, sonra (1-2 ders haricinde) karnede 70 den düşük not göremeyince anladım olayı. Komple ezber yapacaksın. Bir de hocalarla aranı iyi tut falan. Matematik dışında tırsman gereken bir ders yok.

Olay tam hazır olduğunu hissedip panik etmemek. Sınav öncesinde 1-2 saat açık uçlu soru çözümü videosu izlesen sınavda aynısını dün çözmüş gibi hissediyorsun.

Yarınki ve diğer sınavlarda da başarılar dilerim.

Geri
Yukarı