9. sınıf açık liseye geçmek mantıklı mıdır?

Ben 9. sınıfta açık liseye geçtim, umarım kötü bir şey olmaz. Gideceğim okul fazla kötü olduğu için açık liseye geçmek gerekti, 20 yıllık hatta 30 yıl bile olabilir öyle bir okul. Okul çıkışında bıçak kavgaları oluyormuş, öğrenciler söyledi hep.

Sanırım sınavlar Online olacakmış.

Bence en azından 9 10'u oku derim. Çok ihtiyaç duyarsan 11 veya 12. sınıfta geçmeni tavsiye ederim. Biraz liseyi gör. Açık liseye geçince dışarı çıkacak mısın, arkadaşların olacak mı? Sosyalliği de hesaba kat.

Okulda ortam yaparsam daha kötü olur benim için o yüzden sosyalliği düşünmedim.

Ben 9. sınıfta açık liseye geçtim, umarım kötü bir şey olmaz. Gideceğim okul fazla kötü olduğu için açık liseye geçmek gerekti, 20 yıllık hatta 30 yıl bile olabilir öyle bir okul. Okul çıkışında bıçak kavgaları oluyormuş, öğrenciler söyledi hep.

Sanırım sınavlar Online olacakmış.

Hocalarıma danıştığımda onlarda aynı şeyi söyledi üniversteye gitmek isteyen çok yok burada o yüzden derslere pek fazla önem verilmiyor dedi ve okul zaten kendini baba sananlarla dolu her çıkışta bir ambulans olaylı okul yani.

Aslında bayağı fark ediyor, birinde evde istediğin kadar kopya çeke çeke gireceksin (hatta başkasını bile sokanlar var), diğerinde kimliğinle ilçedeki e sınav merkezine gidip gözetmenlerle sınava gireceksin. Nasıl fark etmez?

Hocalarıma danıştığımda onlarda aynı şeyi söyledi üniversteye gitmek isteyen çok yok burada o yüzden derslere pek fazla önem verilmiyor dedi ve okul zaten kendini baba sananlarla dolu her çıkışta bir ambulans olaylı okul yani.

Osmaniye gibi bir şehir olduğu için başka okul çıkmadı + puan çok düşüktü ama OBP çok da düşük değildi. Yani açık liseye geçmek şarttı, 9. sınıfı açık okuyup 10. sınıfta normal okula geçmeyi düşünüyorum. OBP falan artıyormuş. Bir de sınavlar Online olsaydı iyi olurdu ama internete baktığım zaman Online yazıyor.

Osmaniye gibi bir şehir olduğu için başka okulda çıkmadı + puan çok düşüktü ama OBP çok da düşük değildi. Yani açık liseye geçmek şarttı, 9. sınıfı açık okuyup 10. sınıfta normal okula geçmeyi düşünüyorum. OBP falan artıyormuş. Bir de sınavlar Online olsaydı iyi olurdu ama internete baktığım zaman Online yazıyor.
MEBİM ile görüştüm ve mevzuatı okudular direkt bu seneki, Aralık'ta 1. dönem sınavları dediğim şekilde yapılacak.

Aslında bayağı fark ediyor, birinde evde istediğin kadar kopya çeke çeke gireceksin (hatta başkasını bile sokanlar var), diğerinde kimliğinle ilçedeki e sınav merkezine gidip gözetmenlerle sınava gireceksin. Nasıl fark etmez?

Daha 2 ay var, belki Online olur. İnternete baktığım zaman Online yazıyor.

Geri
Yukarı