9. sınıf hafta içi planı nasıl olmalı?

turbey01

Femtopat
Daha fazla  
Ben 9.sınıfım, 17.00 da eve geliyorum, 3.00 gibi yatıyorum, sadece telefona bakıyorum ve arada sırada foruma bakıyorum, hayatıma çekidüzen vermek istiyorum, sizlere sorum bu 10 saatlik süreçte;
- Kaç saat telefona bakmalıyım? Sosyal medya falan.
- Kaç saat Technopat sosyalde vakit geçirmeliyim?
-Kaç saat oyun oynamalıyım?
- Kaç saat Netflix'ten falan dizi izlemeliyim?
-Kaç saat ders çalışmalıyım? Ödev dahil.
-Kaç saat TV izlemeyim? Genelde maç ya da haber falan izliyorum.

Ben 9.sınıfım, 17.00 da eve geliyorum, 3.00 gibi yatıyorum, sadece telefona bakıyorum ve arada sırada foruma bakıyorum, hayatıma çekidüzen vermek istiyorum, sizlere sorum bu 10 saatlik süreçte;
- Kaç saat telefona bakmalıyım? Sosyal medya falan.
- Kaç saat Technopat Sosyal'de vakit geçirmeliyim?
- Kaç saat oyun oynamalıyım?
- Kaç saat Netflix'ten falan dizi izlemeliyim?
- Kaç saat ders çalışmalıyım? Ödev dahil.
- Kaç saat TV izlemeyim? Genelde maç ya da haber falan izliyorum.
Öncelikle 03.00'da yatmamakla başlamanızı öneririm. Onun dışında sırasıyla sorularınıza cevap olarak:

1) 3-4 saat kafiidir. Buna bilgisayar da dahil.
2) Telefona bakarken araya sıkıştırmalısınız.
3) Derslerinizi yaptıktan sonra 1-2 saatten fazlasına gerek yok bence.
4) Aynı şekilde, derslerinizi yaptıktan sonra 1-2 bölüm iyidir.
5) Günlük tekrar ve ödevleriniz o gün için ne kadar süre gerektiriyorsa o kadar. 40 dakikalık periyotlar ile çalışmanız daha iyi olur.

Tüm bunların yanında gözünüzü yormamaya dikkat etmelisiniz. Boş vaktiniz olursa telefon-PC-televizyon için ekleme yapabilirsiniz tabii.

-1.5 saat telefon yeterli.
-Technopat Sosyal öyle obez olmak için bir yer değil insanların problemi varsa onun çözümünü istiyorlar veya insanların problemlerini çözüyorlar. Yarım saat yeterli.
-2 saat oyun yeterli.
-Kaç dizi izliyorsan yeni bölümü çıkınca izle ikisini de sorun yaratmaz.(bölüme 1 saat diyorum)
-2 saat ders çalış 1 saat ödevse 1 saatte test falan çöz.
-TV eskide kaldı telefona inat TV yükle maç izleyeceksen oradan izle haberleri de bilgisayardan okursun.

Burada sana ne söylenirse söylensin buna uyup uymamak sana kalır, en iyisi kendin deneme yanılma ile bir program oluştur.

Öncelikle 03.00'da yatmamakla başlamanızı öneririm. Onun dışında sırasıyla sorularınıza cevap olarak:

1) 3-4 saat kafiidir. Buna bilgisayar da dahil.
2) telefona bakarken araya sıkıştırmalısınız.
3) derslerinizi yaptıktan sonra 1-2 saatten fazlasına gerek yok bence.
4) aynı şekilde, derslerinizi yaptıktan sonra 1-2 bölüm iyidir.
5) günlük tekrar ve ödevleriniz o gün için ne kadar süre gerektiriyorsa o kadar. 40 dakikalık periyotlar ile çalışmanız daha iyi olur.

Tüm bunların yanında gözünüzü yormamaya dikkat etmelisiniz. Boş vaktiniz olursa telefon-PC-televizyon için ekleme yapabilirsiniz tabii.

Hocam güne erken başlamak dinç tutar ama arkadaş eve 17.00'da geliyorsa sabah 11'de falan gidiyordur 7'de kalkıp boş boş dolanmak mantıksız bence hem 10 saat kalıyormuş arkadaşa yeterli olur diye düşünüyorum.

Hocam daha ders çalışmanız için erken sadece sınav haftaları sınavdan önce çalışırsınız olur biter 9 10 eğlence goygoy seneleri eglencenize bakın oyun oynayın dizi izleyin 11.sinifta başlarsınız çalışmaya.

Hocam daha ders çalışmanız için erken sadece sınav haftaları sınavdan önce çalışırsınız olur biter 9 10 eğlence goygoy seneleri eglencenize bakın oyun oynayın dizi izleyin 11.sinifta başlarsınız çalışmaya.
Hocam ama sınıfta kalma var o sıkıntı, ve ailem benden umudu kesti gururlandırmak istiyorum yine de sizce dediğinizi yapayım mi?

11. sinif birisi olarak katilmiyorum, ozellikle matematik temeliniz yoksa ileride cok zorlanirsin, sadece matematigini ve Dil bilgisine iyi calismani oneririm en azindan bir altyapın olur, arada bir fen bilimlerine goz gezdirirsen cok iyi olur. Temelsiz cok zorlanirsin

Hocam ama sınıfta kalma var o sıkıntı, ve ailem benden umudu kesti gururlandırmak istiyorum yine de sizce dediğinizi yapayım mi?

Bence simdiden az az ders calismaya alistir kendini gunde 10 saat demiyorum :) az az hocam. Ne zarari varki? Telefona bakmak daha zararli bu tartisilmaz bir gercektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı