9. Sınıf İmam Hatip Lisesinde sınıfta kalınır mı?

klavyedenbirtus

Femtopat
Daha fazla  
9. sınıfa gidiyorum. İmam Hatip Lisesine gidiyorum. Arapça 16. Kuran G. Edebiyat 82. Sınıfta kalır mıyım? En kısa zamanda Anadolu ya nakil vermeyi düsünüyorum.

Herhangi bir dersinizde 50 altı olursa sınıfta kalırsınız diye biliyorum ya hocayı sizi bırakmasını isteyip telafi sınavına girin ya da proje alın.

Bildiğim kadarıyla İmam Hatipte Kur-an ve Edebiyattan geçmelisiniz yani 50 üstü ortalama ile. Eğer 50 altı kaldığınız bir ders olursa telafi sınavları olur ya da gelecek seneye sarkar.

9. sınıfa gidiyorum. İmam hatip lisesine gidiyorum. Arapça 16. kuran g. Edebiyat 82. sınıfta kalır mıyım? En kısa zamanda Anadolu ya nakil vermeyi düsünüyorum.

Kuran ve edebiyat baraj ders arapçanın öyle bir etkisi yok dediğim gibi kuran ve edebiyat baraj dersi olduğu için onları geçmen önemli ortalamanda 50'yi buluyorsa sıkıntı olmaz kendimden biliyorum 9.sınıfı TM 50 ile geçmiştim.

Arapça normalde de düşük olur ama siz bayağı düşük almışsınız. Onu yükseltmeye bakın. Çok iyi bir anadolu değilse imam hatipte kalmanı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı