9.sınıfta kalma korkusu yaşıyorum

UmutAB

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, ben 9.sınıfa gidiyorum. Meslek lisesine derslerim o kadar iyi değil 88.5 ortalamayla geldim liseye. Çok korkuyorum kalırım diye. Nasıl çalışmalıyım?

Hocam meslek lisesi dersleri bir tık daha basit oluyor ve eğer meslek derslerinden yüksek alırsanız kalmanız zor. Gittikçe dersler hafifleyecek zaten, 11. sınıfta fen dersi tek biyoloji var ve matematik 2 ders yani o kadar kolaylaşıyor.

Dostum samimi anlamda soruyorum korkacak ne var? Okulda gördüğünü tekrar edeceksen elbette halledersin. Yeri gelir youtube'dan ders dinlersin ki derya deniz bir kaynak bolluğu var. Korkularınızın üstüne yürüyün çevrenize de dikkat edin gerisi halledilir.

Şimdi edebiyat ortalaman 70 altında olursa direkt olarak sınıfta kalıyorsun edebiyata da önem ver. (Önümüzdeki hafta yayınlanacak olan yönetmenlik.)
Düzenleme: Ortaokullar için geçerliymiş.

Son düzenleme:
Hangi bölümdesin? Atp bölümü mü yoksa AMP bölümü mü? Eğer AMP isen korkacak bir şey yok. Ancak atp isen yapılacak sınavlar proje okulları seviyesinde oluyor.

Dostum niye sınıfta kalasın? Düzenli tekrarını yap en kötü ihtimalle yüksek not almazsın da ortalama not alırsın. Niye kalasın? 🙂

Geri
Yukarı