Sınıfta kalma korkusu

654515

Picopat
Merhaba, Meslek Lisesi'nde Bilişim Teknolojileri alanında okuyorum, 10. sınıftayım. Rahatsızlığımdan ötürü bu hafta hiç bir şekilde okula gitmedim. Normalde derslerimden geçer not almışımdır her zaman, hiç 50'nin altında notum yoktur. Ama Çarşamba ve Perşembe günleri bölüm derslerim olduğu zaman gitmediğim için biraz stres yaptım açıkçası, çünkü veritabanı konusunu işliyorduk ve çok mühim konular vardı. Sizce ben bunu nasıl telafi edebilirim ve bu stresi üzerimden atabilirim?

Hocam merhaba tekrardan,

Lisede 1 yıl sınıfta kaldım, sonra strese girmiştim bunu telafi etmek için açığa geçmiştim. Bunların hiçbirinin önemi yok aslında. Üniversitede de 1 yıl uzatmıştım sonra umursamıyorsun bile.

Önemli olan öğrenmeye ve kendini geliştirmeye olan isteğin. Bunlar seni kamçıladığı sürece hiçbir zaman geri kalmıyorsun ki bu davranışların da sorumlu bir insan olduğunu gösteriyor. Kendi özeleştirini yaptığında eminimki vicdanın rahattır. Önemli olan da bu, vicdanına karşı rahat ol stres dağılmaya başlar.

Hocam merhaba tekrardan,

Lisede 1 yıl sınıfta kaldım, sonra strese girmiştim bunu telafi etmek için açığa geçmiştim. Bunların hiçbirinin önemi yok aslında. Üniversitede de 1 yıl uzatmıştım sonra umursamıyorsun bile.

Önemli olan öğrenmeye ve kendini geliştirmeye olan isteğin. Bunlar seni kamçıladığı sürece hiçbir zaman geri kalmıyorsun ki bu davranışların da sorumlu bir insan olduğunu gösteriyor. Kendi özeleştirini yaptığında eminimki vicdanın rahattır. Önemli olan da bu, vicdanına karşı rahat ol stres dağılmaya başlar.
Anlıyorum teşekkür ederim hocam sağ olun var olun.

Geri
Yukarı