Sınıfta kalma korkusu

Arkadaşlar dersiniz istediğiniz kadar iyi olsun, o anda stres yaptığınız zaman her türlü kötü yaparsınız. Rahat olun sadece, LGS bu sene kolay olduğu için sorulara tekrar dönüp “Bu kadar kolay olamaz” diyip cevaplarını değiştirip batıran arkadaşlarım var.

Elimden geleni yapıyorum. Derslere katılıyorum. Ödevimi eksiksiz yapıyorum. Her şeyi yapıyorum ama yok. İçimde o korkum gitmiyor.

Aynı şekilde bende de dostum. Okulunda kendine göre ortam kur. Gerçekten işe yarıyor. Meslek lisesindeyim. Kendime göre ortamım var ve arkadaşlarım beni teselli ediyor. En olmadı psikiyatriye git, ama diplomana yansır.

Öyle çalış falan demek ile olmuyor. Seni gayet iyi anlıyorum hocam. Yüksek ihtimalle geleceğim bitecek gibi düşüncelerin var. Çok yanlış bir sistem olduğunu düşünüyorum.
9. sınıfta kalmazsın sorumluluk bırakmamaya çalış. Zaten daha temel atıyorsun, 10. sınıfta çok daha farklı konular göreceksin temeli sağlam tut, psikologa gitmeni de tavsiye ederim. Antidepresan tarzı bir şey yazacaktır, kafanı rahatlatır.

Öyle çalış falan demek ile olmuyor. Seni gayet iyi anlıyorum hocam. Yüksek ihtimalle geleceğim bitecek gibi düşüncelerin var. Çok yanlış bir sistem olduğunu düşünüyorum.
9. sınıfta kalmazsın sorumluluk bırakmamaya çalış. Zaten daha temel atıyorsun, 10. sınıfta çok daha farklı konular göreceksin temeli sağlam tut, psikologa gitmeni de tavsiye ederim. Antidepresan tarzı bir şey yazacaktır, kafanı rahatlatır.

Çok sağ olun hocam. Vallahi dediklerin hepsi doğru.

Yeni konular

Geri
Yukarı