9. sınıfta nasıl kalınır?

Aynen öyle edebiyattan kalırsan direk tekrar oluyor.

Tamamdır hocam anladım edebiyattan kalmam ortalamamıda 50'nin üstünde tutarım sınıfta kalmayayım yeter takdir teşekkür gerek yok lise bitince ailemin yanına Belçika'ya gideceğim.

Tüm derslerini 50+ üzerinde tutmaya çalış.

Hocam matematik fizik kimya falan zor bana göre ben pek anlamadığım dersler kimya ve fiziği görücez hocalarımız güzel. :D

Edebiyat ve bölüm dersleriniz baraj dersidir yani o derslerin ortalamasını 50'den yüksek tutmanız yeterli ve tabii ki 2 dönem ortalamanızın toplamıda 50'den yüksek olması gerekli.

Hocalarım merhaba. 9. sınıfa geçtim meslek lisesindeyim, elektrik bölümündeyim. Sınıfta kalma olayları lisede çok fazla. Ben de çok merak ettim mesela ortalamam 50'nin üstünde olsa Türk dili edebiyatı da 50'nin üstünde olsa matematik, fizik vb. konularda 50'yi geçemesem sınıfta kalır mıyım? Matematikten fazla anlamıyorum hocalarımız iyi yeni gelmiş yarısı. Şimdiden cevap veren hocalarıma teşekkürler.

Kankam bak hedefini düşük tutma madem 9.sınıfa geçtin çalış zaten sizi yormazlar orada sınavlarda daha kolay olur kesinlikle bu yüzden çalış notunu al hocanla aranı iyi tut her türlü geçer gidersin düşünmezsin bile hocaların geçirir yani sınavdan düşük alsan bile.

Edebiyat ve bölüm dersleriniz baraj dersidir yani o derslerin ortalamasını 50'den yüksek tutmanız yeterli ve tabii ki 2 dönem ortalamanızın toplamıda 50'den yüksek olması gerekli.

Hocam nasıl yani anlamadım biraz daha açabilir misiniz?

Kankam bak hedefini düşük tutma madem 9.sınıfa geçtin çalış zaten sizi yormazlar orada sınavlarda daha kolay olur kesinlikle bu yüzden çalış notunu al hocanla aranı iyi tut her türlü geçer gidersin düşünmezsin bile hocaların geçirir yani sınavdan düşük alsan bile.

Hocam böyle dersi bölen ve derste konuşan bir tip değilim hocalarımla aramı düzgün tutarım matematik ve fizik falan biraz sıkıntılı geliyor bana.

Hocam nasıl yani anlamadım biraz daha açabilir misiniz?

Yani hocam edebiyat ortalamanızı 50'den yüksek tutun öncelikle ek olarak 1 veya 3 tane bölüm dersi görüyorsunuz muhtemelen 1 tane görüyorsunuz o bölüm dersinizin ortalamasınıda 50'den yüksek tutmaya bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı