9. sınıfta okulu bırakmak istemek

Sabah serviste gidip gelirken dediklerinizi düşündüm, zaten ani bir karar ile direkt okulu bırakacak hayatımın yönünü değiştirecek biri değilim. Bu konuyu da biraz erken açtım en az 10-11.sınıflarda yapıp konuşabileceğim ailemin de onay vereceği durumlar aslında bunlar. Bana eğitimime devam etmem daha mantıklı ve makul geldi, şu an istediği kadar para kazansa bile sanayici vb.(hep sanayi geliyor örnek verirken aklıma) istediği hayat şartlarında ve rahatlıkta çalışmıyor, orası burası ağrıyor kendine dinlenmeye eğlenmeye veya geliştirmeye hiç zaman ayıramıyor. Bütün mesleklerin bir zor yanı yoruculuğunun olduğunu bilmekle birlikte okul okuyarak hayatımı belli bir durumun üstünde idame ettirebileceğime ve meslek seçimimden memnun kalabileceğimi, "iyi ki okuyup bu çilelere katlanmışım" derim diye düşünüyorum. Umarım bu fikirlerim değişmez, bütün cevaplarınız için teşekkür ederim, hayırlı günler.

Üniversitede düzgün bir bölüm istihdamı yüksek bir bölüm oku işsiz kalma 9.sınıfta herkes lise sendromu yaşıyor merak etme geçer. Sanayi demesi kolay ama yaşaması zor düşünsene yaşıtların 3 ay tatilde geziyor tozuyor sen elindeki motor yağını temizliyorsun üstelik 3 kuruş paraya çalıştırıyorlar ayrıca şöyle düşün lise diploması olmayanı kasiyer olarak bile almıyorlar oku kardeşim oku.

Yeni konular

Geri
Yukarı