9. sınıftan 10. sınıfa geçerken Anadolu lisesinden meslek lisesine nakil aldırmak mantıklı mı?

Güdümlüsucuk

Picopat
Daha fazla  
10.sınıfa geçerken meslek lisesine nakil almayı düşünüyorum alsam mı? Yoksa gelecekte yapay zeka bu gibi meslekleri elimizden alacağı için almasam mı? Çok hızlı ilerliyor yapay zeka.

10.sınıfa geçerken meslek lisesine nakil almayı düşünüyorum alsam mı? Yoksa gelecekte yapay zeka bu gibi meslekleri elimizden alacağı için almasam mı? Çok hızlı ilerliyor yapay zeka.
Eğer üniversite düşünüyorsan anadoluda kal ama en iyisi meslek çünkü meslek lisesinden mezun olduktan sonra bilgili ve elinde istediğin bi mesleğin olucak işsiz kalmazsın işini severek yaparsın liseden mezun olduğunda bile teknisyen olarak çalışabilirsin ünide katarsan mühendis olursun.

Kendi isteğimle meslek lisesi okudum. Maçka Meslek mezunuyum ülke çapında en iyi meslek liselerinden biriydi hala öyle. Orası sayesinde robotikle falan tanıştım kendimi geliştirmeme üniversiteden 10 kat fazla fayda sağladı. Ancak günümüzde meslek liselerinin içini boşaltıyorlar özellikle bu ikametgaha göre öğrenci alma durumları geldikten sonra iyice bozuldu okullar. Eğer üniversite gibi bir hedefin varsa bence çok o topa girmemelisin. Biraz okuma hevesiyle alakalı yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı