9. sınıftan YKS'ye çalışma

Önerileriniz nelerdir? TYT tarafına şimdiden başlamak istiyorum. Hedefim ilk 1000. Ayrıca ortalamamı kaç tutmalıyım? Günde kaç saat ve nasıl çalışmalıyım? 9'dan 10'a geçerken ne yapmalıyım? (Yazın.) Teşekkürler.
(Birden fazla aynı konu olmuş gibi oldu ama özür dilerim.)

Önerim her sınıfı o sınıftayken bitirmen olacaktır. 12'ye geçiş yazında TYT'yi bitirmeyi bunun dışında tutuyorum. Sınavlara vaktinde çalış, tekrarını yap.
Ayrıca işin sosyal tarafına bakacak olursak (üstte yazdıklarım burada yazacağımdan ayrı olarak belirtildi.) 4 seneyi bitirdikten sonra geri dönüp baktığında pişmanlık yaşayabilirsin. Keşke biraz daha dışadönük olsaydım diye. Dersi şu an aşırıya kaçırmamanı önermem.

@HyperPineapple hocam peki ya günde 3 saat çalışma yeter mi ilk 1000 için? Ve OBP'm kaç olmalı?
Geçen gün buna benzer bir soruyu LGS için soran bi arkadaş daha vardı. Çalışma saati, çalışacak kişinin konuları anlama kapasitesine göre değişir. Soru sayısı için de aynısı geçerli. OBP bu anlamda biraz daha net diyebilirim. OBP'ni 92-93'ten aşağıda tutmamaya çalış. Aşağıda kalsa bile 1000'e girme ihtimalin var. Sadece ortalama böyle OBP'lerde.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı