9 Yıllık Uğraş Sonrası Gelen Fiber

@Ulunay hocam kusura bakmayın sizide çok rahatsız ettim ama 30 Haziran'da Telekom turuncu fiber optik kabloyu ve bloklara siyah kabloyu çekip bıraktı şimdi Türk Telekom'u sosyal medya üzerinden bu olayı yazayım mı yoksa 1 hafta olup sonra mı yazayım yani 7 Temmuz'da mı yazmalıyım sizce?

@Ulunay hocam kusura bakmayın sizide çok rahatsız ettim ama 30 Haziran'da Telekom turuncu fiber optik kabloyu ve bloklara siyah kabloyu çekip bıraktı şimdi Türk Telekom'u sosyal medya üzerinden bu olayı yazayım mı yoksa 1 hafta olup sonra mı yazayım yani 7 Temmuz'da mı yazmalıyım sizce?

"Bu kablo burada asılı duracaksa sökeceğim, ekipleriniz gelip alsın" deyin benim gibi 😁

"Bu kablo burada asılı duracaksa sökeceğim, ekipleriniz gelip alsın" deyin benim gibi 😁

En son çare öyle olur hocam zaten sinirliyim 4 bloğa bir blokta 20-22 arası daire var 80-88 daire var t 11 saha dolabı besliyor haliyle yoğunluk olunca tak iniyor bizim 35'lik hız 10'a 9'a sitelerde 100 Mbps gösteriyor benim portta 60 Mbps tesisatta problem yok hem elit hizmet hem elektrikçi çağırttım durum aynı sonra 22 Haziran'da bir patladım telekoma ileride dedim paket yükseltirsek ne olacak dedim yanıt veremedi neden hız düşüyor dedim yoğunluktan dedi keşke dedim yatırım yapsaydınız vs sonra 30 Haziran'da çektiler kabloyu şimdi siyah kutuyu bekliyorum :D
@Ulunay hocam hayırlı günler özür dilerim rahatsız ettiğim için ama bir şey sormak istiyorum hocam bu a 1 bloğunda bulunan turuncu fiber ve yanındaki resimde 4 tane siyah havai fiber kablo var 30 Haziran'da bırakılmıştı aradan 1 ay geçti dairelere sarı obk kablolar çekildi kutu takıldı ama aklıma takılan ana santral gri kutu yok atacağım 3.cü resim A1 bloğuna ait siyah kutu ilk resimde attığım 4 siyah kablo bu kutunun içinde fiber kasetle tahminen sonlandırıldı 4.cü resim bizim bloğa ait peki sizce neden Türk Telekom gri kutu koymadı?

Dosya Ekleri

• IMG-20210701-WA0006.jpg
    IMG-20210701-WA0006.jpg
    52,1 KB · Görüntüleme: 88
  • IMG-20210701-WA0004.jpg
    IMG-20210701-WA0004.jpg
    63,4 KB · Görüntüleme: 78
  • IMG_20210727_133438.jpg
    IMG_20210727_133438.jpg
    118,2 KB · Görüntüleme: 76
  • IMG_20210727_133241.jpg
    IMG_20210727_133241.jpg
    158,8 KB · Görüntüleme: 109
Son düzenleme:
Ben de 2012'nin başından beri bekliyordum, şubatın son haftası bina içi kablolama yaptılar ve 1,5 ay önce bağlandı ama taahhüt yüzünden bağlanamıyorum. Neymiş efendim TT altyapısına hizmet veremiyormuş. TT ekibi apartmanda kabloyu plastik boru içinden geçirip koridor duvarına bantladı. O kablolar zarar görünce parası bizden çıkacak.

Bizim binaya hem Türk Telekom hemde Turkcell fiber kutu çekildi. FTTH altyapı ikiside. Kutu koyulalı 1 ay oldu belki de geçti bile.
Altyapı sorguladığımda aktif olarak gözüküyor ama dairelere kablo çekmediler ne yapmam gerekiyor?

Bizim binaya hem Türk Telekom hemde Turkcell fiber kutu çekildi. FTTH altyapı ikiside. Kutu koyulalı 1 ay oldu belki de geçti bile.
Altyapı sorguladığımda aktif olarak gözüküyor ama dairelere kablo çekmediler ne yapmam gerekiyor?
Bazı yerlerde abonelik başvurusu yapınca çekiyorlar.

Geri
Yukarı