9 Yıllık Uğraş Sonrası Gelen Fiber

Hayırdır inşallah, bu kadar hızlı değişkenlik göstermesi 😀

Senin Bursa da olman ile alakalı tamamen bu durum bence, oralar her zaman daha oynak, geliştirilmeye daha elverişli çünkü İstanbul'a yakınsın hocam.
Yok ben İzmir'de oturuyorum. Bursa değil.
Bir anda böyle düşmesi şaşırttı. Bazıları tekrar yükselebilir diyor. Oluyor arada diyor. Umarım yükselmez :D

Yok ben İzmir'de oturuyorum. Bursa değil.
Bir anda böyle düşmesi şaşırttı. Bazıları tekrar yükselebilir diyor. Oluyor arada diyor. Umarım yükselmez :D
Gene yakınsın hocam 😁

Doğru diyorlar, anlık olur o aslında. Ben bir ara 15ms ile bağlanıyordum yahu Adana'ya, şimdi 4-7ms arası değişkenlik gösteriyor.

Zaten modem bizim, geri vermeyeceğiz. Yarın iptal için gittiğimizde Tivibu cihazının kutusunu vb. de isterler mi? Çünkü kutuyu bulamıyorum şu an :D
7 Senelik kutu, kaybolmuş. Ekstra bir ücret yansıtırlar mı?
Ve Superonline benim -600TL ödememi kendilerine ilettikten sonra faturaya ne zaman yansıtır?
Bunların cevabını firmadan isteseniz daha iyi olur. Bunların sağı solu belli olmuyor...

Komutta bulunan adresi gizlemenize gerek yoktu. Oradan konum bilgisi elde etmek için 40 takla atmaları gerekiyor. Bağlantının statik olması gayet normal çünkü tüm firmalarda aynı.

Bana kalırsa SOL başarısız olmuş gibi duruyor.
Benim oturduğum apartmana fiber kutusu takıp dışarıdan fiber kabloları taktılar, Daire'nin dışına kadar kabloladılar ama 4-5 aydır sürekli arıyorum hala altyapının gelmediğini söylüyorlar, var mı bunu getirmenin bir yolu :)
Fotoğraflarını çekip en yakın TT ilçe müdürlüğüne gidin. Altyapı planlama ve erişim birimiyle görüşmeye çalışın. Sürecin yarım kaldığını görünce elbet müdahale edeceklerdir.

Bağlantının statik olması gayet normal çünkü tüm firmalarda aynı.
Hayır, Telekom'da Statik IP hizmeti alıyorum. Bahsettiğim şey host IP'ler vb. değil.
Bana kalırsa SOL başarısız olmuş gibi duruyor.
Bir tık öyle. Eğer pingi optimize edebilirse beni memnun edebileceğini düşünüyorum.

Bu arada denedim. TV+ hızı etkilemiyor.

Hayır, Telekom'da Statik IP hizmeti alıyorum. Bahsettiğim şey host IP'ler vb. değil.
Sahip olduğunu Statik IP komut içinde gözükmez. Benim Son 1 yıldır attıklarıma bakabilirsiniz. Statik IP kullanıyorum.
Bir tık öyle. Eğer pingi optimize edebilirse beni memnun edebileceğini düşünüyorum.
Bu dediğinizin gerçekleşme ihtimali için kurun azalması lazım. Firma uzun süredir veri taşıyıcısı tercihinde kısıntıya gidiyordu. Son durum ne bilmiyorum...

Sahip olduğunu Statik IP komut içinde gözükmez. Benim Son 1 yıldır attıklarıma bakabilirsiniz. Statik IP kullanıyorum.
Onu sağlayan 93'lü başka bir IP oluyor hatta.
@Ulunay
Müdürlüğe gittim. MH'de sadece internet için 1000TL cayma bedeli olduğunu söylemişlerdi. +435TL Tivibu için demişlerdi.
Üstelik Kasım'da aradığımda 1000, 28 Aralık'ta aradığımda 1100TL demişlerdi. Şimdi gittiğimde 930TL dediler, üstelik Tivibu dahil.

Gerçekten hiçbir internet sağlayıcıya güvenmiyorum. SOL bile anında ters köşe yapabilir.
600TL'sini SOL faturadan düşecek zaten. 4 aylık 195TL TT faturası için 300TL civarı cayma bedeli kötü değilmiş.

Son düzenleme:
Onu sağlayan 93'lü başka bir IP oluyor hatta.
@Ulunay
Müdürlüğe gittim. MH'de sadece internet için 1000TL cayma bedeli olduğunu söylemişlerdi. +435TL Tivibu için demişlerdi.
Üstelik Kasım'da aradığımda 1000, 28 Aralık'ta aradığımda 1100TL demişlerdi. Şimdi gittiğimde 930TL dediler, üstelik Tivibu dahil.

Gerçekten hiçbir internet sağlayıcıya güvenmiyorum. SOL bile anında ters köşe yapabilir.
600TL'sini SOL faturadan düşecek zaten. 4 aylık 195TL TT faturası için 300TL civarı cayma bedeli kötü değilmiş.
O mevzu çok farklı anlatacak vaktim yok. Bu sıralar çok yoğunum. Pek foruma vakit ayıramıyorum.

Hayırlı olsun.

O mevzu çok farklı anlatacak vaktim yok. Bu sıralar çok yoğunum. Pek foruma vakit ayıramıyorum.

Hayırlı olsun.

Hocam merhaba hayırlı olsun halla hız durumu aynı kusursuz değil mi? Ben 709m VDSL2 hizmeti alıyorum sıkıntısız tam hız fiber gelmesi icin tüketici hakem heyeti BTK CİMER TT müdürlüğü mail sosyem medya tel üzerinden bilgilendirme yapsam haftada 1 kere yeterli olur mu? Cok istiyorum aktif bolgemde fiber var yeni binada bizim bolgedeki apartmanda bulunmyor sorun orada.

Merhaba hocam bizim caddede evin önünde falan fiber altyapısı yapıldı.
İki bloktan oluşan sitede oturuyoruz caddede olmasına rağmen siteye henüz fiber bağlamadılar bu fiberi nasıl siteye bağlatabiliriz ?
caddedeki rögar kapağından sokaktaki rögara kadar fiber mi çekildi?

Geri
Yukarı