9000-10000 TL Sistem Toplama Önerisi

Yani bütçen de varmış alınca alabildiğin en iyisini almak da doğru üstelik indirim gerçekten çok iyi ben 5700 xt alacağım benim bile içim gitti :D bulundum ya linkini verdiğim modeli öneriyorum ama tabiki vatandan değil ben linkini verdiğim modeli aldım hem de 500 liraya eğer istanbulda oturuyorsan adresini veririm bayağı uyguna satıyorlar.
İstNbuldayım abi

Lütfen tam olarak bilmediğiniz konularda yorum yapmayın. Ryzen 5 1600X, RTX 2070 için çok düşük kalmakta ayrıca 8 GB RAM artık yeterli gelmemekte ve o bütçede çok düşük kalmakta. Kasanın bir önemi yok demişsiniz. Kasa önemsiz olur mu? Burada bir sürü konu açılıyor "Rampage Kasa Hava Akışı Problemi" gibi. Son olarak da o fiyata gayet de üst seviye bir oyuncu bilgisayarı toplanabilir.
Toplam fiyat 10710 TL tutuyor. Ama fiyatını hakkını verebilecek bir sistem. Eğer çok fazla geldiyse parça kalitesini biraz daha düşürüp 10000 TL'ye tamamlayabilirim.
Bu arkadaşın önerdiği sistem gayet uygun ve mantıklı fakat 2080 kartı ile Ryzen 7 3700x daha uygun olurdu.Bunu kendinde biliyorsundur sanırım bütçeden kısabilmek için yaptın.

Bak bu benim aldığım 860 evo m2 nin faturası adres gözüküyor.Adamları benn11 den buldum 530 liraya falan satıyorlardı dedim n11 den almayayım İstanbulda oturuyorum elden nakit alayım %4 n11 payını da kestiler 500'e düzlediler ben alırken elimizde 30 tane falan var alacak olan olursa söyle demişlerdi 2 hafta falan oluyor alalı belki hala vardır

Dosya Ekleri

• IMG_20190906_015220.jpg
    IMG_20190906_015220.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 64
Bu arkadaşın önerdiği sistem gayet uygun ve mantıklı fakat 2080 kartı ile Ryzen 7 3700x daha uygun olurdu.Bunu kendinde biliyorsundur sanırım bütçeden kısabilmek için yaptın.
Tabiki, RTX 2080'in hakkı Ryzen 7 3700 veya 3700X'tir ama bütçe kısıtlı.
Ekran kartı 5100 TL oldu 2080, 5700 xt için çok iyi diyorlar 😃
Bilgisayarım bozuldu format attıktan sonra sana bir sistem toplayacağım.

Belki farklı bir deneyim istersen, 😀 Mac mini iyi olabilir bir seçenek olarak aklında bulunsun. 🧐 Hem belki yurt dışından getirirsen öyle de ucuza gelebilir bilmiyorum onu bir araştır.👍🏻

Lütfen tam olarak bilmediğiniz konularda yorum yapmayın. Ryzen 5 1600X, RTX 2070 için çok düşük kalmakta ayrıca 8 GB RAM artık yeterli gelmemekte ve o bütçede çok düşük kalmakta. Kasanın bir önemi yok demişsiniz. Kasa önemsiz olur mu? Burada bir sürü konu açılıyor "Rampage Kasa Hava Akışı Problemi" gibi. Son olarak da o fiyata gayet de üst seviye bir oyuncu bilgisayarı toplanabilir.
Toplam fiyat 10710 TL tutuyor. Ama fiyatını hakkını verebilecek bir sistem. Eğer çok fazla geldiyse parça kalitesini biraz daha düşürüp 10000 TL'ye tamamlayabilirim.

Tipitip hocam merhabalar,

Ben de bu bütçe civarında sistem toplamayı düşünüyorum. Yeni konu açmadan biraz araştırayım dedim sizin önerinize denk geldim. Gayet güzel bir sistem olmuş. Ancak 2080 siz yazdığınızda 4000 TL civarı iken şu an 5000'in üzerinde :(

Acaba @Mayonez04 arkadaşımızın önerdiği gibi 5700 XT düşünülebilir mi?

Bir de en önemlisi, bir süredir piyasadan uzak kaldığım için yeni gelişmelerden haberim yok. Çalışırken çok vakit de ayıramıyorum, bir süre bekleyin şu çıkacak vs. dediğiniz gelişmeler var mıdır kapıda?

Az para değil ayırdığımız bütçe. İnsan son kuruşuna kadar değsin istiyor.

1440p, mümkünse rekabetçi oyunlarda 144 fps ve diğer oyunlarda 60+ performansı uzun süre alabileceğimiz bir sistem sahibi olmaya çalışıyoruz.

Herkese tavsiyeleri ve yorumları için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı