9000 TL Gaming laptop önerisi

Batu7

Kilopat
Daha fazla  
9 Yıldır kullandığım laptopumu değiştirme vaktim gelip geçeli çok oldu. Şimdi ne almam gerektiğine karar vermekte zorlanıyorum.
Bütçem 8000-9000 arası. 9000 üstüne çok fazla çıkamam. Bu fiyat aralığında gözüme kestirdiğim birkaç laptop var. Bir iki gün içerisinde karar vermeliyim.

Ekran kartı olarak HP önde, fakat diğerlerindeki gibi 120Hz ekran yok. RAM ve SSD farklılıklarını da göz önüne alarak, bu fiyat aralığında, bu laptoplardan veya varsa farklı laptoplardan hangisini almamı tavsiye edersiniz? Ve de neden?

Şimdiden teşekkürler.

Attığınız HP'nin ekran kartı Max-Q serisi yalnız.
1660ti laptoplarda Max-Q harici var mı? Bir de Max-Q olması performansa nasıl etki eder?
HP 15-EC0003NT AMD Ryzen 7 3750H 8GB 512GB SSD GTX1660Ti Freedos 15.6" FHD 7WG37EA | Trendyol 9K ya alınabilecek en iyi laptop bu sanırım RAM 8 GB ama belki ileride 16 GB yaparsın.
Ryzen'ın bu işlemcisinin performansı geride kalıyor gördüğüm testlerde. Ekran kartı Max-Q versiyonu mu acaba?

Son düzenleme:
1660 Ti laptoplarda Max-Q harici var mı? Bir de Max-Q olması performansa nasıl etki eder?

Ryzen'ın bu işlemcisinin performansı geride kalıyor gördüğüm testlerde. Ekran kartı Max-Q versiyonu mu acaba?

Max-Q performansın ve güç tüketiminin azaltılmış hali oluyor. Ben Max-Q'ya karşı çok ön yargılı olduğum için kullanmıyorum ve önermiyorum.
Edit: Evet 1660 Ti'nin normal versiyonu da var. İmzamdaki laptop normal GTX 1660 Ti'ye sahip.

Max-Q performansın ve güç tüketiminin azaltılmış hali oluyor. Ben Max-Q'ya karşı çok ön yargılı olduğum için kullanmıyorum ve önermiyorum.
Edit: Evet 1660 Ti'nin normal versiyonu da var. İmzamdaki laptop normal GTX 1660 Ti'ye sahip.
Gördüğüm kadarıyla normal 1660Ti kullanan laptoplar benim bütçemi aşıyor. Yukarıda belirttiklerim arasında hangisini tavsiye edersiniz peki?

ASUS ve MSI dışında önerme yapmıyorum ancak siz yukarıdaki dörtlü içinden öneri isterseniz tercihim Lenovo'dan yana olacaktır.

ASUS ve MSI dışında önerme yapmıyorum ancak siz yukarıdaki dörtlü içinden öneri isterseniz tercihim Lenovo'dan yana olacaktır.
Gönül isterdi ki 8 bin TL'ye MSI ya da ASUS marka 1660ti ya da 2060 ekran kartlı bir laptop alabileyim. O zaman ben de monster düşünmem ama fiyatlar belli, ürünler belli, benim bütçem belli. Dediğiniz gibi MSI almayı ben de biliyorum ama 1650 ekran kartı olan laptopa 10 12 bin TL fiyat istiyorlar. Marka takıntım yok, sadece fiyat performans açısından önerilerinizi istiyordum.

Yanlış anlaşılmak istemem, fikirleriniz için teşekkür ederim.

Gönül isterdi ki 8 bin TL'ye MSI ya da ASUS marka 1660 Ti ya da 2060 ekran kartlı bir laptop alabileyim. O zaman ben de Monster düşünmem ama fiyatlar belli, ürünler belli, benim bütçem belli. Dediğiniz gibi MSI almayı ben de biliyorum ama 1650 ekran kartı olan laptopa 10 12 bin TL fiyat istiyorlar. Marka takıntım yok, sadece fiyat performans açısından önerilerinizi istiyordum.

Yanlış anlaşılmak istemem, fikirleriniz için teşekkür ederim.

Ben zaten size ilk önce şahsi önerimi daha sonra sizin seçtikleriniz arasından önerimi yaptım. Şahsi öneri yapma sebebim de o iki markaya çok güvendiğimdendi.

Geri
Yukarı