9000 TL PC toplama

2070S yerine 2060S alsak bütçeyi düşürsek nasıl olur acaba. CS, LoL, Fortnite gibi oyunlar oynayacağım zaten 2060 Super yetmez mi? Yeter diyorsanız 2060 Super modeli önerir misiniz?

2070S yerine 2060S alsak bütçeyi düşürsek nasıl olur acaba. CS, LoL, Fortnite gibi oyunlar oynayacağım zaten 2060 Super yetmez mi? Yeter diyorsanız 2060 Super modeli önerir misiniz?
Yeterli olur.

İşlemci: Ryzen 5 3600X
Ekran kartı: RTX 2060S
SSD (tercihen): WD Blue 500GB NVME M.2
Güç kaynağı: High Power 600W 80+ Bronze
Montaj istiyorumu da seçin.

Yeterli olur.

İşlemci: Ryzen 5 3600X
Ekran kartı: RTX 2060S
SSD (tercihen): WD Blue 500GB NVME M.2
Güç kaynağı: High Power 600W 80+ Bronze
Montaj istiyorumu da seçin.
Ben böyle hazır sistemler hiç önermiyorum açıkçası. Sırf yüksek donanım koyacağız diye ne kadar kalitesiz marka var dolduruyorlar. Bir ürün alırken işin olumsuz tarafını yani sorun yaşama ihtimalini de düşünmekte fayda var. Bu tarz markalarda sorun yaşarsanız başınız beladan kurtulmaz. Bilinen markalara göre de sorun yaşama ihtimali zaten daha yüksek. Ondan iyisinden olsun düşük modeli olsun daha iyidir.

Ben böyle hazır sistemler hiç önermiyorum açıkçası. Sırf yüksek donanım koyacağız diye ne kadar kalitesiz marka var dolduruyorlar. Bir ürün alırken işin olumsuz tarafını yani sorun yaşama ihtimalini de düşünmekte fayda var. Bu tarz markalarda sorun yaşarsanız başınız beladan kurtulmaz. Bilinen markalara göre de sorun yaşama ihtimali zaten daha yüksek. Ondan iyisinden olsun düşük modeli olsun daha iyidir.

.
PSU'yu 600W yaparsa PSU kaliteli. RAM konusunda neoforza kaliteli bir RAM üretisici şüphe var ise -4 TL'ye Adata RAM alabilir.
Ekran kartı Galax ve çok iyi bir ekran kartı üreticisi.
Kasa gayet güzel ve mesh panel.
B450M S2H gayet yeterli bir anakart.
SSD hakkında konuşmama bile gerek yok.

İçerisindeki hangi parça kalitesiz açıklar mısınız?

Kanıt sunmadan konuşmak saçmalıktan ibarettir.

İçerisindeki hangi parça kalitesiz açıklar mısınız?

Kanıt sunmadan konuşmak saçmalıktan ibarettir.

Yani ben anakartı beğenmedim ileride de upgrade kesinlikle yapacağım ve beni zaten tatmin etmedi. Teknobiyotik güzel sistemler yapıyor ama anakart kısmında nedense hep kötü şeyler yapıyormuş gibime geliyor. Koy aynı fiyata bir MSI, ASUS en azından alıcının kafasına şüphe koymazsın. Benim düşüncem bu yönde.

Yani ben anakartı beğenmedim ileride de upgrade kesinlikle yapacağım ve beni zaten tatmin etmedi. Teknobiyotik güzel sistemler yapıyor ama anakart kısmında nedense hep kötü şeyler yapıyormuş gibime geliyor. Koy aynı fiyata bir MSI, ASUS en azından alıcının kafasına şüphe koymazsın. Benim düşüncem bu yönde.
Peki ASRock'un 17 yıllık üretici olup ASUS çatısı altında üretildiğini biliyor musun?

Peki ASRock'un 17 yıllık üretici olup ASUS çatısı altında üretildiğini biliyor musun?

Evet biliyorum çok eski bir firma ve sadece Teknobiyotik getiriyor bu ürünleri. Ama nedense algıdan dolayı herhalde insan hep bir ASUS olsun MSI olsun diyor yani en azından ben öyle diyorum. Kaliteli ve hoş marka ama nedense beni tatmin etmiyor.

Geri
Yukarı