90000 TL sıfır araç tavsiyesi

Seeker

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar,

2017 yılında SIFIR olmak şartıyla alınabilecek araç tavsiyesi istiyorum.

Öncelikle SIFIR olması şarttır, çünkü ÖTV indirimi söz konusu.

Açıkçası sedan tarzı bir araba istiyoruz ki ihtiyaçlarımızı karşılıyor. Ayrıca aracın motoru, beygir vs. en ufak bilgimin olmadığı konular. Yani araç tavsiyesi verirken bu konular hakkında da bilgi veriseniz teşekkür ederim.

İyi forumlar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Astra K kasa alınabilir. Sedan 1.4 Benzinli modeller belirttiğiniz fiyata bulunabiliyor. Bütçeniz %10 kadar artabilirse HB'leri de gayet geniş. 1.6 Dizel HB modellerini öneririm.

Hocam öncelikle size tavsiyem alacağınız araç ne olursa olsun ilk olarak sağlamlığına dikkat edin. (Benim kendi fikrim Fransız, İtalyan ve Güney Kore araçlarından uzak durun. Ben olsam Alman ve Japon arabalarına daha çok önem verirdim. Ben olsam bu segmentteki araçları incelerdim.

Alman menşeili araçları tercih etmenizi öneriyorum.
Kore ve japon araçların basitliği ve mazleme ucuzluğu çok meşhurdur. Bugün arabadan anlamıyor olabiliri siniz. Ancak yanlış seçim yaparsanız ve ilerleyen zamanda aldığınız araçta bazı problem veya olumsuz yanları çıktığında, çok pişman olacaksınız.
Fransız araçları motor kalitesi ile meşhurdur ancak son dönemlerde orda da sorunlar oluştu ve de fransız araçları özellik yoksunudurlar ve malzeme kalitesi düşüktür.
Yerinizde olsam, WV, Seat, Skoda, Audi , Mercedes, Bmw'ye bakarım.

Alman menşeili araçları tercih etmenizi öneriyorum.
Kore ve japon araçların basitliği ve mazleme ucuzluğu çok meşhurdur. Bugün arabadan anlamıyor olabiliri siniz. Ancak yanlış seçim yaparsanız ve ilerleyen zamanda aldığınız araçta bazı problem veya olumsuz yanları çıktığında, çok pişman olacaksınız.
Fransız araçları motor kalitesi ile meşhurdur ancak son dönemlerde orda da sorunlar oluştu ve de fransız araçları özellik yoksunudurlar ve malzeme kalitesi düşüktür.
Yerinizde olsam, WV, Seat, Skoda, Audi , Mercedes, Bmw'ye bakarım.
O fiyata sıfır kilometre BMW. Mercedes-Benz, Audi bulursanız bana da haber verin.

Merhabalar arkadaşlar,

2017 yılında SIFIR olmak şartıyla alınabilecek araç tavsiyesi istiyorum.

Öncelikle SIFIR olması şarttır, çünkü ÖTV indirimi söz konusu.

Açıkçası sedan tarzı bir araba istiyoruz ki ihtiyaçlarımızı karşılıyor. Ayrıca aracın motoru, beygir vs. en ufak bilgimin olmadığı konular. Yani araç tavsiyesi verirken bu konular hakkında da bilgi veriseniz teşekkür ederim.

İyi forumlar...
Sorunuza gelecek olursak Renault Megane Sedan Icon 1.5 dCi 110 HP önerebilirim. Tam 90.550 TL. Bir üst modeli 130 HP'lik olan 94.000 TL. Bayi ile özel olarak görüşürseniz bazı indirimlerden yararlanabilirsiniz. Araç tam bir aile otomobili. Bagajı geniş, 550 L hacme sahip. Aracın dingil mesafesi Fluence'e göre daha da uzadı. Yani içeride daha ferah bir alan var. Yeni kasa olduğu için güncel bir model, özellikleri de fazlasıyla var. Malzeme kalitesi sınıf standartlarında. Ayrıca güvenli bir araç. Euro NCAP testinden 5 yıldız aldı ve yetişkin koruma, arka yolcu koruma, park asistanı gibi testlerden yüksek puanlar almayı da başardı. Araç hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için Youtube'a bakabilirsiniz. Carviser önerimdir özellikle...

Kendin topla daha ucuz olur :X3: Şaka bir yana ben Skoda tavsiye ediyorum içi çok geniş. Gerçekten geniş. Ben 1.78'im ayaklarımı tamamen uzattığımda bile arkadaki kişi rahatça oturabiliyor.

Öncelikle modeller arasından Jetta'yı çıkarın. Jetta sevebilmek için ağır Volkswagen hayranı olmak gerekiyor. Dümdüz araç, ne teknolojisi var ne de güncelliği. Opel Astra Sedan da hiç güncel bir model değil. 2012'de kasa değişti. Honda Civic, Skoda Octavia ve Renault Megane Sedan bir göz atın derim. Bayilerde inceleyin. Test sürüşü ayarlamaya çalışın. YouTube'den test videolarına da bakabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı