Alıcı 950 TL RX 580 8 GB ya da GTX 1060 6 GB

Ürün hala elime ulaşmadı ancak 1 veya 2 haftaya elimde olacağını düşünüyorum.
Hocam ürün linki alabilir miyim?

Hocam satıcısına vs. dikkat ettiniz mi? Genelde AliExpress'te 10 senelik çöp kartların bioslarına sanki yeniymiş gibi başka bir model işleyip satıyorlar da.
Aynen hocam çok dikkat edilmeli böyle ürünler var ne yazık ki.

950 Türk Lirası'na 1060 3 GB olanı bile zor bulursunuz şu anki piyasada.

Son düzenleme:
Dediğiniz fiyatta 1060 modelini geçen yılın başında almıştım şuan ise o fiyatta bulmanız imkansız diyebilirim hocam. O fiyatlarda bulursanız da muhtemelen mining yapılmıştır.

Hocam satıcısına vs. dikkat ettiniz mi? Genelde AliExpress'te 10 senelik çöp kartların bioslarına sanki yeniymiş gibi başka bir model işleyip satıyorlar da.
Satıcı %95 oranda olumlu yorum almış, bulduğum en uygun RX480 8G modeliydi bende umursamadan aldım.
Hocam ürün linki alabilir miyim?

Aynen hocam çok dikkat edilmeli böyle ürünler var ne yazık ki.

Son düzenleme:
Piyasa bu zamanlarda çok çalkantılı. 1060’ lar fiyat olarak yanına yaklaşılmıyor. RX 580’ in de fiyatları daha da artmışken bence almak istediğiniz kart seçiminde RX 480’ i de ekleyin. Dün kutulu MSI Gaming X RX 480 8G’ yi 800’ e aldım. 580 ile aralarında kayda değer bir performans farkı yok gibi. OC ile halledilebilecek düzeyde kısaca.
480-580-590 üçü de aynı kart. Ben olsam en sorun çıkartmayan model olan 480'i alırdım.
Satıcı %95 oranda olumlu yorum almış, bulduğum en uygun RX480 8G modeliydi bende umursamadan aldım.

Hocam gümrük vergisi vs. var mı? Ürün+kargo fiyatından başka bir ücret ödediniz mi?

Son düzenleme:
Ben öyle düşünmüyorum. Yazılım açısından ve kartların satış oranından hareketle RX 570 en sorunlu kart bence.

RX 480 serisinin güç problemleri var ayrıca Memory kısmında çoğu erken arızalanıyor. Yakın arkadaşım mining sistemler kuruyor yıllardır ayrıca kart satışıda yapıyor elinden 2000'den fazla kart geçti tamirini de yapıyor. Bana her marka her kartın kronik sorunlarını söyleyebiliyor en sorunsuzu 470 Sapphire Nitro OC'dir sonra 570 580 diye gidiyor hocam.

480-580-590 üçü de aynı kart. Ben olsam en sorun çıkartmayan model olan 480'i alırdım.

Hocam gümrük vergisi vs. var mı? Ürün+kargo fiyatından başka bir ücret ödediniz mi?
Gümrük vergisi var tabiki, %20 alınıyor ama satıcı 18 dolar yazmış fiyata hala kargoda henüz elme ulaşmadı ancak herhalde 30 40tl vergi ödiyeceğim.
Orjinal duruyor, genelde eski ekran kartlarında VGA girişi bulunur oradan anlayabilirsiniz.
Kartta VGA değil 4 HDMI ve 1 DVI çıkışı var, sanırım yanlış yazdınız.

Geri
Yukarı