9700K'dan 9900K'ya geçilmeli mi?

Hjiterisaky

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. Elimde 9700K var, bu işlemci kuvvetli olsa da bazı programlarda veya multi işlerde neredeyse %97'lere kadar kullanıma çıkıyor. 9900K'da da Hyper-Threading var biliyorsunuz. Sizce upgrade yapsam gözle görülür bir fark olur mu multitasking açısından? Fiyat farkı çok gereksiz gibi geliyor çünkü.

Son düzenleme:
Değmez. 9700K ile 9900K arasında fazla fark yok. Ben 9600K kullanıyorum hala çok güçlü. Ama anakart değiştirip 11900K falan alırım dersen başka.

Son düzenleyen: Moderatör:
Multitasking konusunda AMD'nin çözümlerini değerlendirebilirsiniz, 2022'nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek yeni Ryzen modelleri işinizi görebilir.

Multitasking konusunda AMD'nin çözümlerini değerlendirebilirsiniz, 2022'nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek yeni Ryzen modelleri işinizi görebilir.
Mantıklı olanın bu olduğunu biliyorum fakat sistem değiştirmeyi düşünmüyorum.Ondan açıklamaya eklemedim.Genel olarak gerek yok diyorsunuz yani?

Mantıklı olanın bu olduğunu biliyorum fakat sistem değiştirmeyi düşünmüyorum.Ondan açıklamaya eklemedim.Genel olarak gerek yok diyorsunuz yani?

Rekabetin kızıştığı şu dönemde piyasanın sunacağı çözümleri beklemeniz daha uygun olur. Intel işlemcilerde gözle görülür performans artışı beklentiniz olduğu zaman her nesilde anakartı güncellemeniz gerekiyor zaten, AMD aldığınızda bu zorunluluktan birkaç nesil kurtulabilirsiniz.

Tekli çekirdek gerektirecek durumlarda fark yok denebilir ama çoklu çekirdek gücünde epey fark var. Burada asıl önemli olan kaç para harcayacaksınız bu değişim için?

Geri
Yukarı