980 Ti Sistem

Anladım, ucuz yollu bir h170 alacağım ozaman. Ona istediğim kartı takarım değil mi ama h170lerin hepsi cf destekliyor neden hiç sli destekleyen yok. Nvidia almayı düşünüyorum ben. Dedigin gibi 2 3 sene sonra yaparsam ne olacak. z170lerde var tamamda oc yapmayı bilmiyorum.

Büyük kasa alıp içerisine küçük anakart takmanın ne manası var. Küçük anakart alacaksan kasayı da küçük al.

Beni memnun edecek bir anakart lazım işte . Ama fiyatıda 300-400 olacak.

Büyük kasa alıp içerisine küçük anakart takmanın ne manası var. Küçük anakart alacaksan kasayı da küçük al.
Gigabyte H170-HD3 DDR4 H170-HD3 /DDR4 2133MHZ S+V+GL+16X 1151P Anakart bunun fiyatı bana çok uygun geliyor, diğer markalarda atx böyle bir şey varmı ? gaming falan takmıyorum fazla. Sende söyledin çok farkı yok.

Dediğin olay, ekran kartının hızlı çalışması falan yeni seri ekran kartları bu anakartta sorun yapar mı ? ama dedigim gibi cf olması kötü oldu. amd sevmiyorum fazla.

İlk defa bu bütçede pc alacağım için ve çok bilgili olmadığım için neyi nası alacağımı pek bilmiyorum. Beni aydınlatman gerekecek biraz daha. mesela bu anakart 340 Tl ye falan var gigabytenin diğer markalara kıyasla cok ucuz. atx bide.

Sorularımı yanıtla bende neye ihtiyacın var anlayalım.
  1. Kasanın küçük yada büyük olmasının bir önemi var mı?
  2. İleride anakarta başka bir şey takma ihtimalin var mı? Örneğin ses kartı yada USB kartı...vb

Sorularımı yanıtla bende neye ihtiyacın var anlayalım.
  1. Kasanın küçük yada büyük olmasının bir önemi var mı?
  2. İleride anakarta başka bir şey takma ihtimalin var mı? Örneğin ses kartı yada USB kartı...vb

Yani emin değilim kasa boyutu hakkında ama küçük olursa hem pencereden izleyemem hem dar olur hemde ekran kartı 30cm falan takamayabilirim. ? Anakarta hiçbir şey takmayacağım olduğu gibi duracak. Bu şekilde soru cevap ilerlersek aklımdaki soru işaretlerini giderebiliriz sanırsam.

Bana sorsan anakart h110m pro vd olsun, ama ekran kartının çalışmasını engelliyormuş işte dediğin gibi. Performansı düşüyor yani.

Hangisini öneriyorsun ?

Seçmeye calısacağım.

Gigabyte alacağım sanırsam gaming olmayınını. işlemcide i5 6600 alacağım. Gerisini bakacağız. dark n10 kasa stoğunda yok sinerjinin bir türlü ekleyemedim.

Benim amacım bir tek ekran kartı adam gibi olsun diğer bileşenler ortalama olsa yeter. Benim için tek önemli olan ekran kartı.

Sadece oyun oynayacak birisi için sizcede oyle olmamalı mı ?

Ben sana daha ne desem, nasıl istersen öyle topla.

Bütçenin azizliğinden kaynaklanıyor bu durum. 6000' e monitör dahil ekran kartı 2500 tl sistem alınmıyorki adam akıllı. Ya ondan ya bundan kısmak zorundayım.

Ben sana daha ne desem, nasıl istersen öyle topla.

1440p den vazgeçersem 1080p alternatif olarak viewsonic VX2363SMHL-W bu monitör nasıldır ? Birkaç yerde okudumda en üstünden oda karanlıkken ışık falan sızıyormuş ve bu monitörü ocleyebiliyoruz galiba 2ms' ye ?

Bu pc toplamak ne zor işmiş yani ülkemiz şartlarında 6000 tlye adam gibi sistem dizmek çok zor. Ya da ekran kartına 2500 tl vermek zor diyeyim. Her şey dengeli olursa alacağın kart 970. 2 sene sonra çöp yani. Ben bunu istemediğimden oluyor tüm bunlar.

Sana artık tavsiye değil, emir veriyorum, bunu hak ettin.
  1. Bu listedeki en ucuz anakartı eğer beğendiysen al.
  2. i7 6700 al ve yanına 40-50 liralık soğutucu al.
  3. viewsonic VX2363SMHL-W şu dandik monitörü almamanı söylemiştim.
  4. 1080p yada 1440p ama IPS monitör al.
  5. Kasayı ister al ister kartondan kendin yap ister uzay montaj yap.
  6. Güç kaynağını adam gibi ayrı al, 750W 80+ bronz.
  7. Fury yada Ultra II SSD al.
  8. Western Digital HDD al.
  9. Fury yada Savage 2133MHz bellek al, ister tek modül 8GB ister çift.
  10. Sen ultra ayarlara takıntı yapmışsın, 970 2 sene sonra çöp olmaz, sadece ultra ayarlardan yüksek ayarlara düşürürsün olur biter.
  11. 2016 ekran kartında AMD yılıdır, 390X, Fury yada FuryX al.
  12. Sistem toplamak zor falan değil, fıstık gibi, taş gibi, canavar, aslan, kaplan gibi sistem topluyorsun haberin yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı