990 Pro NVMe SSD çok fark yaratır mı?

Utku92

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Yeni NVMe SSD aldım. Anakartım ASUS B550F Gaming. Şimdilik Adata 500 GB Gen 3 var. 3200'e 2000 gibi hızları var. Aldığım SSD henüz gelmedi. Model olarak Samsung 990 Pro 1 TB. Soru şu ki acaba boşuna mı aldım diye düşünüyorum. Çünkü oyunlar D'deki 4 TB HDD'de kayıtlı. Aktarım hızları açılış hızları artar diye düşünüyorum. Acaba mantıklı bir hareket mi yaptım, yoksa almam saçma mı oldu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni NVMe SSD aldım. Anakartım ASUS B550F Gaming. Şimdilik Adata 500 GB Gen 3 var. 3200'e 2000 gibi hızları var. Aldığım SSD henüz gelmedi. Model olarak Samsung 990 Pro 1 TB. Soru şu ki acaba boşuna mı aldım diye düşünüyorum. Çünkü oyunlar D'deki 4 TB HDD'de kayıtlı. Aktarım hızları açılış hızları artar diye düşünüyorum. Acaba mantıklı bir hareket mi yaptım, yoksa almam saçma mı oldu?
Günlük kullanıcı için 970 Evo Plus ile arasında fark edilir bir fark olacağını sanmam. Ben de 980 Pro alacaktım 1450 liraya 2. el 100GB yazılmış SN850 aldım ısınıyor bir de soğutucu aldım iyi hissediyorum.

Günlük kullanıcı için 970 EVO Plus ile arasında fark edilir bir fark olacağını sanmam. Ben de 980 Pro alacaktım 1450 liraya 2. el 100GB yazılmış SN850 aldım ısınıyor bir de soğutucu aldım iyi hissediyorum.

Yani iyi mi yaptım kötü mü bilmiyorum. Zamlar da geliyorken hemen alayım dedim.

Yani iyi mi yaptım kötü mü bilmiyorum. Zamlar da geliyorken hemen alayım dedim.
İyi yaptınız hocam Samsung SSD'ler üzmez. En güncelini almışsınız, daha uzun ve stabil bir performans alacaksınız. 1-2 saniye daha erken boot edilir sistem, uygulamalar ufak farklarla hızlı açılır. Hayırlı olsun.

İyi yaptınız hocam Samsung SSD'ler üzmez. En güncelini almışsınız, daha uzun ve stabil bir performans alacaksınız. 1-2 saniye daha erken boot edilir sistem, uygulamalar ufak farklarla hızlı açılır. Hayırlı olsun.

Teşekkür ederim.

Peki soğutma anlamında anakartın kendi üzerindeki plakalar yeterli olur mu?

Teşekkür ederim.

970 EVO Plus kullanıyorum. Benim anakarttaki bloğu üstüne koydum, 55-69 derece arasında geziyor. Bence soğuk bile çalışıyor. Yeterli olacaktır.

Teşekkür ederim.

ID-COOLING Zero M15 m.2 NVME SSD Soğutucu Bloğu Fiyat benimki 77 falandı bunu taktım 60'ı geçmedi testte. Test edin çok yükselmezse idare eder bence. Bu arada kaça aldınız pişman edip etmeyeceği konusunda yorum yapmadım :)

970 EVO Plus kullanıyorum. Benim anakarttaki bloğu üstüne koydum, 55-69 derece arasında geziyor. Bence soğuk bile çalışıyor. Yeterli olacaktır.
69 derece 970 Evo için fazla bence ki bu SSD 2 katı yazıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı