A1 ehliyet için motor tavsiyesi

EmirhanTr82

Hectopat
Daha fazla  
A1 ehliyetimi bu yaz alacağım, sizce hangi model bakmalıyım? PCX 125 mi yoksa NMAX? Aklımda bunlar var. KTM baktım ama güzel bir şey yoktu o yüzden 2 tanesine bakıyorum. Sizce nasıldır? Sizin önerilerinizi bekliyorum.

Scooterdan ziyade vitesli 125cc motosiklet almanı tavsiye ederim.İkinci el KTM Duke 125 olabilir mesela.
Ya hocam siz ciddi misiniz. İlk defa motor sürecek bir insana duke al diyorsunuz, bu adam ne debriyaj kullanmayı bilir ne de gaz kontrolünü.

A1 ehliyetimi bu yaz alacağım, sizce hangi model bakmalıyım? PCX 125 mi yoksa NMAX? Aklımda bunlar var. KTM baktım ama güzel bir şey yoktu o yüzden 2 tanesine bakıyorum. Sizce nasıldır? Sizin önerilerinizi bekliyorum.
Büyük konuşmak gibi olmasın ancak ehliyet kursunda çalışıyorum, çoğu insandan çok çok daha tecrübem var bu konularda.

İki motor arasındaki birkaç temel farkı yazacağım siz karar verin

PCX
- daha konforlu sele daha yumuşak
- daha az yakıyor

NMAX
- daha güçlü, daha çok yakıyor
- amortisör daha sert
- frenleri daha iyi

iki motoru da kullandım benim tercihim PCX olurdu.

Son düzenleme:
Bayiden liste fiyatıyla alacaksan pcx güzeldir onun dışında kara borsadaki fiyatlara değmez.
Dertsiz tasasız bineyim bir de az yaksın dersen tabii supermoto seviyorsan WR125X öneririm, ölümsüz bir bloğa sahip. Supermoto olduğu için de istediğin gibi oynarsın, öğrenirsin, bakımını kendin yaparsın ve zarar da vermezsin. İstediğin gibi kurcala modifiye veya kişiselleştir sana kalmış. Benim lise zamanımın efsanesiydi.
Eski kasa KTM'lerin çok fazla sıkıntısı var yeni başlayan birisine göre değil, hele ki öğrenci için hiç değil.
Öneri olarak scooter ve naked, supermoto, Cross öneririm. Torku yüksek makine al düşük hacimde. Diğer türlü motorun hantal kalkar. Zaten hacim küçük top speede bakma, ne kadar çabuk hızlanıyor diye bak. Bir süre sonra bayar yoksa. Trafikte sıkıntılı durumlarda uzayamazsın.
Scooter olarak paran varsa Pulsion GT öneririm. Paran yoksa ve liste fiyatından pcx bulamazsan Kymco'nun scooterlarına yönelmeni tavsiye ederim.

Bunlar dışında fikir olması adına Svartpilen, Cafe racer olarak Brixton, Chopper seviyorsan UM önerebilirim. Bunlar dışında merak ettiğin bir marka model varsa sorabilirsin sana mantıklı mı diye bahsederim iyi ve kötü yanlarından. Kronik sıkıntılarını söyleyebilirim.

Hangisini ucuza bulabiliyorsan onu al. Ben yerinde olsam NMax'e yürürdüm. NMax daha sert, daha tepkili bir alet. İleride 125'i 155'lik yapıp devam edersin. PCX'te fena değil, baya bi konforlu gelmişti. İkisi de pişman etmez alanı. Güle güle kullan.

Ya hocam siz ciddi misiniz. İlk defa motor sürecek bir insana duke al diyorsunuz, bu adam ne debriyaj kullanmayı bilir ne de gaz kontrolünü.

Büyük konuşmak gibi olmasın ancak ehliyet kursunda çalışıyorum, çoğu insandan çok çok daha tecrübem var bu konularda.

İki motor arasındaki birkaç temel farkı yazacağım siz karar verin

PCX
- daha konforlu sele daha yumuşak
- daha az yakıyor

NMAX
- daha güçlü, daha çok yakıyor
- amortisör daha sert
- frenleri daha iyi

iki motoru da kullandım benim tercihim PCX olurdu.
Pratik yaparak trafiğe kapalı alanda ekipmanlarıyla vites kullanımını kolayca kavrayabilir.Direkt bisikletle başlasın isterseniz.

Pratik yaparak trafiğe kapalı alanda ekipmanlarıyla vites kullanımını kolayca kavrayabilir.Direkt bisikletle başlasın isterseniz.
Doğru söylüyorsunuz hocam, ayrıca ne fark eder ha scooter sürmüş ilk olarak ha debriyajli ? Debriyajlıdan alışırsa eğer scooter çocuk oyuncağı olur.

Geri
Yukarı