A10 6700 sisteme GTX 980 alınmalı mı?

denizylmnbs

Hectopat
Daha fazla  
Benim ekran kartım yandı zaten memnun değildim değiştirecektim. Şimdi benim 280 wattlık bir güç kaynağım var. Ben 600 wattlık bir güç kaynağı alıp GTX 980 almaya değer mi darboğaz falan olur mu?

• İşlemci:AMD A10-6700 APU
  • RAM: 8 GB
Anakart hakkında pek bilgim yok. PC Lenovo H535. AIDA64'ten baktığımda Lenovo 10117.
Bu arada önerebileceğiniz ekran kartları var mı GTA 5 gibi oyunlar için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük Bi İhtimal Lenovo'ysa Anakart'ın Lenovo Sharkbay'dır Ama Tabi Emin Olamam Anakart'a Bakmak İçin Şu Programı Yükle CPU-Z.neyse Şimdi Sorduğun Soruya Geçelim....

İşlemci'nden Pek Anlamadım, Çünkü AMD Sonuçta Ben İntel Kullandığım İçin=)
Ram Yeterli
Alabilirsen GeForce GTX 970 Alabilirsin Ama Pek Bilmiyorum İşlemcin Önemli Anlamadım Senin İşlemcinden

Büyük Bi İhtimal Lenovo'ysa Anakart'ın Lenovo Sharkbay'dır Ama Tabi Emin Olamam Anakart'a Bakmak İçin Şu Programı Yükle CPU-Z.neyse Şimdi Sorduğun Soruya Geçelim....

İşlemci'nden Pek Anlamadım, Çünkü AMD Sonuçta Ben İntel Kullandığım İçin=)
Ram Yeterli
Alabilirsen GeForce GTX 970 Alabilirsin Ama Pek Bilmiyorum İşlemcin Önemli Anlamadım Senin İşlemcinden
Anakart hakkında bilgilendirdiğin için teşekkürler. CPU-Z ile anakartıma baktığımda "lenovo 10117" şeklinde gösteriyor. Peki GTX 980 ekran kartının yanına önerebileceğin bir işlemci var mı?

Bu arada yardımcı olur mu bilmiyorum bilgisayarımın modeli "Lenovo H535"

GTX 980 eski bir kart ikinci el değilse almanı önermem yerine yakın performans veren GTX 1060 alınabilir ancak A10 6700 ile büyük miktarda darboğaz yapacaktır. En iyisi senin sisteni komple değiştirmen.

Kardeşim GTX1060'lar biraz pahalı. Maddi durumun varsa onu al ama tavsiyem GTX970, işlemci olarak Intel Core i7 6700K ya da Intel Core i7 4790K alabilirsin.

Tavsiyem anakartı da değiştirmen ama idare eder inşallah. Bu arada ekran kartı alacaksan güç kaynağı da alman lazım. 600W yeter güç kaynağı için.

GTX 980 eski bir kart ikinci el değilse almanı önermem yerine yakın performans veren GTX 1060 alınabilir ancak A10 6700 ile büyük miktarda darboğaz yapacaktır. En iyisi senin sisteni komple değiştirmen.

Kardeşim GTX1060'lar biraz pahalı. Maddi durumun varsa onu al ama tavsiyem GTX970, işlemci olarak Intel Core i7 6700K ya da Intel Core i7 4790K alabilirsin.

Tavsiyem anakartı da değiştirmen ama idare eder inşallah. Bu arada ekran kartı alacaksan güç kaynağı da alman lazım. 600W yeter güç kaynağı için.
Arkadaşlar teşekkürler cevaplarınız neticesinde şöyle bir sistem topladım;
Intel Core i7 4790K Soket 1150 4.0GHz 8MB Önbellek 22nm İşlemci 1340,48 TL
ASUS H81M-K Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz DVI&VGA Anakart 180,96 TL
COOLER MASTER WATT 80PLUS 600W AKTİF PFC 120MM FANLI GÜÇ KAYNAĞI 272,29 TL
Zotac GTX1060 AMP! EDITION GDDR5 3GB 192Bit NVidia GeForce DX12 Ekran Kartı 1309,06 TL
=3102,79 TL
Eğer yanlış yaptığım yada önerebileceğiniz başka birşey varsa bilgilendirirseniz teşekkürler.

Hocam yeni sistem toplamanızı öneririm. Birde tam bilgi sahibi olmadan insanlara öneri yapmamak gerekiyor diye düşünüyorum kırmak yada azarlamak için demiyorum yanlış anlamayın ama yanlış yönlendirmek hoş olmuyor. Eski tabanlı bir sistem önermiyorum RYZEN tabanlı bir sistem toplayınız.

Hocam yeni sistem toplamanızı öneririm. Birde tam bilgi sahibi olmadan insanlara öneri yapmamak gerekiyor diye düşünüyorum kırmak yada azarlamak için demiyorum yanlış anlamayın ama yanlış yönlendirmek hoş olmuyor.
Yanlış yönlendirmeyi kim yaptı ? Onu anlamadım, aldığım parçalar neredeyse yeni bir sistem kadar değil mi ? bir tek RAM imi ve multimedya kartlarını değiştirmiyorum. Birde bir soru takıldı kafama SSD almamı önerir misiniz? Hangi SSD'yi almalıyım ? GTA 5, CS:GO , LOL gibi oyunlar oynuyorum

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı