Gıda A101'de Black Bruin Mojito 1lt 10₺

Ne var da içinde :D Yok sayılacak kadar kafein, sağlık sınırlarının çok çok altında taurin. B6, B12.
Bilginiz dahilinde olmayan şeyler hakkında konuşup insanları yönlenidrmeseniz daha iyi olur.

Ne varmış ki hocam içinde anlatır mısın?

Odaklanma ve uyarma için enerji içeceği içmek saçmalık zaten, tadı güzel sadece.

👉Enerji 450 kcal
👉Şeker 114 gr.
👉Kafein 150 mg.
👉İnositol 100 mg.
👉Taurin 800 mg.
👉Glukoronolakton 20 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek şişe (1 lt.) ürün için verilmiştir.
Bakın, 1Litre için değerler bu şekilde.
Kafein inanılmaz derecede az. Taurin de ''sıkıntılı'' limilterin çok çok altında.
3 Grama kadar bir sorun yok denmiş, ki ben bunu başka bir yerde 2.5 gram diye de okumuştum zamanında. Taurin de hareketlendiren, uyandıran bir maddedir. Aynı kafein gibi, her şeyin fazlası zararlı.
Glukoronolakton için;

Yine düşük dozajlarda bir sorun olmadığı belirtilmiiş. Fakat yüksek dozajlar için net bir ifade yok.

İnositol:

Side effects and risks​

Inositol is generally safeTrusted Source to take. However, supplementing inositol at dosages above 12 grams (g) a dayTrusted Source may cause mild gastrointestinal symptoms, such as nausea, flatulence, or diarrhea.

Kaynak:

Şekeri fazla, lakin kola içseniz de şekeri fazla, Fanta içseniz de fazla, gazoz içseniz de fazla.

Demem o ki bu tür içecekleri öcü gibi nitelendirmeniz abes, her şeyin fazlası zarar. Ben araştırmaların ve kaynakların yalancısıyım, bana güvenmeyin. Kaynaklara güvenecekseniz kaynaklara güvenin. Güvenmeye de bilirsiniz, garantilemiyorum. Tercih sizin.

Ayrıca enerji içeceğine öcü diyip de günde 1 paket sigara bitiren insanlar var, onlar da daha da komik kısmı bu olayın.

Fazla tüketimi elbet zararlı, ama normal bireylerde normal tüketim için araştırmalar böyle.

Taurin'in kafeinden farkını anlatır mısınız hocam? Vücuda nasıl bir etki yapıyor, uzun vadeli ne kadar araştırma mevcut?

Dediğinizde haklı olabilirsiniz öcü gibi davranmak yasak ama kısa vadeli araştırmalara güvenip sağlığımı riske atamam.

Galiba belirtmek lazım, sigara içmiyorum.

Taurin'in kafeinden farkını anlatır mısınız hocam? Vücuda nasıl bir etki yapıyor, uzun vadeli ne kadar araştırma mevcut?

Dediğinizde haklı olabilirsiniz öcü gibi davranmak yasak ama kısa vadeli araştırmalara güvenip sağlığımı riske atamam.

Galiba belirtmek lazım, sigara içmiyorum.
Yukardaki hocamın dediği gibi her içeceğin zararı var, onu belirteyim.

Kafein ve taurini hap olarak kullandım, taurin biraz daha hareketlendiriyor, kıçınızı yakıyor çok afedersiniz yani. Kafein odaklanmayı arttırıyor. Ayrıca taurini anksiyeteniz varsa önermiyorum, tribe sokabiliyor biraz insanı.

@wroom96 Şekersiz tatlandırıcılı içecekler hakkında ne düşünüyorsunuz hocam?
Hocam şu an piyasada kullanılması kabul gören ve kullanılan 2 adet yapay tatlandırıcı var. Asesülfam potasyum ve sükraloz. Bunların da yapılan araştırmalar sonucu bazı yan etki ve zararları olduğu ortaya çıksa da şu an genel kanı güvenli oldukları yönünde. Aspartam var ünlü bir tatlandırıcı, mesela onun hakkındaki genel kanı güvenli olmadığı yönünde.

Tavsiyem karbonize içecek soda harici içilmemesi yönünde ama şekersiz tatlandırıcı içecekler bana, alternatifi yüksek fruktozlu mısır şuruplu içecekler olduğundan dolayı, daha masum geliyor.

Tam öğrenci işi fakat muhtemelen kimyasal doludur ve çok sağlıksızdır.

Çok yüksek şekerli bir ürün. Onun yerine enerji ve kafein ihtiyacınız var ise bu kahveyi öneririm. Kendim kullandığım kahve, yüksek kafeinli ve gerçekten iş yapıyor. N11'de bugünün tık hızı kuponu ile kilosu 250 liraya geliyor ama kendi sitesinde öğütümünü seçebiliyorsunuz, N11'de sadece öğütülmemiş çekirdek kahve satıyorlar.
Filtre kahve makinesinde olan bildiğimiz filtre kahve mi yoksa aromalı ve daha lezzetli mi?

Tam öğrenci işi fakat muhtemelen kimyasal doludur ve çok sağlıksızdır.

Filtre kahve makinesinde olan bildiğimiz filtre kahve mi yoksa aromalı ve daha lezzetli mi?
Hocam kahve markadan markaya hatta bazen marka içinde hatta ve hatta bir markanın aynı ürününün farklı partileri arasında bile baya değişkenlik gösteren bir ürün. Ancak benim bu linklediğim ürün benim şahsi olarak damak tadıma uyan ve keyifle tükettiğim bir ürün. 7-8 aydır düzenli satın alıyorum ve kullanıyorum. Kahvenin tadı yoğun ve asiditesi düşük. Bazı kahvelerde alınan o ekşimsi tat sıfıra yakın. Notalarda da kakao ve benzerii topraksı tatlar önde ama arkadan çeşitli meyvemsi kokular da alınıyor dikkat edilince. Karşılaştırma yaparsam, Jakobs filtre kahve ile karşılaştırıyorum bimde satılan, her açıdan daha üst düzey bir kahve. Ancak tüketirken dikkatli olmakta fayda va harbiden kafein oranı bayağı yüksek. Kafein toleransınız yüksek ise sıkıntı olmayabilir ama sık kahve tüketmeyen insana 1 kupada çarpıntı yaptırır.

Geri
Yukarı