A2 ehliyet sınavı için tavsiyeler

Bir taktiği var mıdır?
200cc motorların rolantisi genellikle seni 5-6km hızla götürecek güçte oluyor, hiç gaz debriyaj kullanmadan 1. viteste çok kolay bir şekilde 8 yapabilirsin.

Eğer motor rolantide gaz vermeden stop ediyorsa, gaz debriyaj yapman gerekecek o zaman bol bol çalışman lazım.

Ki istediğim kadar 8 çizdireceklerini sanmıyorum. Zaman çok kısıtlı geliyor bana.
Motor bütün gün parkurda duruyor, uygun günlerde gidip sabaktan akşama kadar pratik yapabilirsin.
Merak etme, 20 kere parkur yapacağım dediğinde kimse hayır demez.

Ek olarak sınava Apache rtr 200 ile gireceğim muhtemelen. Sele yüksekliği 80 cm. Benim boyum 165. İç bacak ölçüm 74.5 cm. Parmak ucumda 79-80 cm oluyor. Ayakkabıyla birlikte parmak ucumda anca durabilirim motosiklet üstünde diye düşünüyorum. Bu bir sorun teşkil eder mi?

Aklıma 11 yaşında köyde dağ motoru ile gezdiğim zamanlar geldi. Aslında seni rahatsız edebilir ama öyle sürülmeyecek kadar da değil yani sınavdan kalmana sebep olmaz.

Ağır bir motorunuz olmasın kustaki motosiklete benzer özellikte bir motosiklet kullanın ki kurstaki motosiklet yabancı gelmesin ben A1 ehliyete 180 kiloluk bir öküz ile hazırlanıyordum çok zorlanmıştım sonra kurstaki motora binince çok hafif geldiği için kendimi rahatsız hissetmiştim gaz debriyaj olayı ise basit ama birkaç deneme istiyor ilk olarak gaz vermeden debriyajın kavrama noktasını anlayın sonrasında hafif hafif gaz vererek motoru kaldırın motor yaklaşık 10 kmh hıza yaklaştığı zaman debriyajı yavaş yavaş Full bırakın motor kendi kendine gidecek siz ufak hareketler yapın alışmak için bir gün sadece buna çalışın sonrasında ise parkura başlayın genellikle arka fren kullanın (ani fren dışında) stres yapmayın trafiğe çıktığınızda normalce aralara girmeden hep sürdüğünüz gibi sürün gerisi zaten çalışmak zor bir şey değiş yaparsınız.

8 basit sizin bakmanız gereken yer o sürekli kaçan kısım (Apex de denir) en çok yapılan hata aşırı içten dönmeye çalışmak aşırı içten değil de birazcık dışarıdan dönmeniz gerek bir de düşeceğiniz zaman ayağınızı yere koymak yerine birazcık gaza basarsanız sınavdan kalma ihtimaliniz azalır.
Dediklerinizi eğitim esnasında deneyeceğim. Öncesinde de aklıma kazırım. Zaten hayali olarak düşündüm şu an. Umarım pratiğe de rahatça dökebilirim. Detaylı bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Dikkat edeceğim bunlara.

200cc motorların rolantisi genellikle seni 5-6km hızla götürecek güçte oluyor, hiç gaz debriyaj kullanmadan 1. viteste çok kolay bir şekilde 8 yapabilirsin.

Eğer motor rolantide gaz vermeden stop ediyorsa, gaz debriyaj yapman gerekecek o zaman bol bol çalışman lazım.

Motor bütün gün parkurda duruyor, uygun günlerde gidip sabaktan akşama kadar pratik yapabilirsin.
Merak etme, 20 kere parkur yapacağım dediğinde kimse hayır demez.
Apache rtr 200 için gaz ve debriyaj kullanmadan 10 kmh ile 8 çizebilirsin rahatça dediler. Sizin de dediğinize göre öyle. Umarım stop ettirmeden o şekilde yapabilirim. Kolaylık sağlar.

Biz seni sınavdan 1 hafta önce çağıracağız dedikleri için öncesi için ricada bulunsam da olur mu bilmiyorum. Çok fazla başvuru var şu an kursa dediler genel muhabbet ederken. Fakat motosikleti olan birinden eğitim almaya çalışacağım bu süre zarfında. Onunla pratik yapmaya çalışırım eğer motoru alabilirsem. Teşekkür ederim.

Aklıma 11 yaşında köyde dağ motoru ile gezdiğim zamanlar geldi. Aslında seni rahatsız edebilir ama öyle sürülmeyecek kadar da değil yani sınavdan kalmana sebep olmaz.
Benim de küçük yaşlardan beri hevesim var fakat hiç deneme şansım olmadı maalesef.

Umarım sınavdan kalmama sebep olmaz. Onun dışında aynı motoru almayı düşünüyorum eğer iyi gelirse bana. Pratikle çözerim motoru alınca. Sınavdan bırakmasın kâfi.

Son düzenleme:
Apache rtr 200 için gaz ve debriyaj kullanmadan 10 kmh ile 8 çizebilirsin rahatça dediler. Sizin de dediğinize göre öyle. Umarım stop ettirmeden o şekilde yapabilirim. Kolaylık sağlar.

Yaparsın bence basit bir iş sadece fazla abartılıyor 1 hafta da bence gayet yeterli bir süre rahatlıkla kavrayabilirsin umarım geçersin iyi günler.

Bende hiç motora binmeden yazılmıştım A1 aldım ama can sıkıntısından A2 motorlarınıda kullanmıştım 8 gün eğitim her gün sabah 10'dan 4'e kadar olması lazım ben her sabah 10 da gidiyordum 12 1 gibi geliyordum hiç motor sürmeme rağmen ilk gün hariç hiç sıkıntı yaşamadım ilk günde kaldırırken istop ettiriyordum debriyajı hızlı bırakma motor bağırsın bir şey olmaz en azından garantiye alırsın sağ sol basit zaten 8'e ben debriyajsız yapıyordum ama tabii A1 motoruydu girerken gaz ver debriyaj yarım sık kendi döner zaten gerisi çocuk oyuncağı girerken 1 defa sola sinyal çak sonra kapa her gün gidip 1 2 saat alıştırma yaparsan gözün kapalı geçersin eğer ilk 3 4 gün güzel sürersen hocaların dışarı çıkarır rahatça ben 3 gün parkur yaptım kalan günlerde hem dışarı çıktım hem parkur yaptım bazen motor kalmıyordu başka motorla çıkıyordum hocan bir de iyiyse hiç dert etmeye gerek yok basit şeyler.

Benim yazıldığım ehliyet kursu 3 gün boyunca sadece 1er saatten toplam 3 saat ders vereceğini söyledi birşeyler ters mi?

Bende hiç motora binmeden yazılmıştım A1 aldım ama can sıkıntısından A2 motorlarınıda kullanmıştım 8 gün eğitim her gün sabah 10'dan 4'e kadar olması lazım ben her sabah 10 da gidiyordum 12 1 gibi geliyordum hiç motor sürmeme rağmen ilk gün hariç hiç sıkıntı yaşamadım ilk günde kaldırırken istop ettiriyordum debriyajı hızlı bırakma motor bağırsın bir şey olmaz en azından garantiye alırsın sağ sol basit zaten 8'e ben debriyajsız yapıyordum ama tabii A1 motoruydu girerken gaz ver debriyaj yarım sık kendi döner zaten gerisi çocuk oyuncağı girerken 1 defa sola sinyal çak sonra kapa her gün gidip 1 2 saat alıştırma yaparsan gözün kapalı geçersin eğer ilk 3 4 gün güzel sürersen hocaların dışarı çıkarır rahatça ben 3 gün parkur yaptım kalan günlerde hem dışarı çıktım hem parkur yaptım bazen motor kalmıyordu başka motorla çıkıyordum hocan bir de iyiyse hiç dert etmeye gerek yok basit şeyler.
Umarım ben de rahatça geçerim. Debriyaj gaz olayını ayarlayayım ve 8 işini çözeyim. Belli ki o zorluyor. Teşekkür ederim.

Benim yazıldığım ehliyet kursu 3 gün boyunca sadece 1er saatten toplam 3 saat ders vereceğini söyledi birşeyler ters mi?
Evet. 1 hafta ders veriyorlar normalde.

Umarım ben de rahatça geçerim. Debriyaj gaz olayını ayarlayayım ve 8 işini çözeyim. Belli ki o zorluyor. Teşekkür ederim.

Evet. 1 hafta ders veriyorlar normalde.

Kolay aslında boş panik oluyoruz o kadar sınavın sabahtan olursa rahat ol benimki 9 da idi 2. girendim bir de havalar biraz soğuktu komisyon çok umursamamıştı sinyalleri unutma yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı