Abartılan şeyler nedir?

Takdir mi ediyorlarmış bir de daha yeni öğrendim. Bunların kaynakları nedense Riot oyunlarından geliyor giren Allahsız olarak çıkıyor.
Allah kutsal kitap vb. bu değerlere hakaret eden kişilerin ortak noktası sorgulama özelliklerini wasd tuşlarına basmaktan chatte ona buna sövmekten yitirmiş, beyninin yetileri törpülenmiş ergen veya ergen davranışlı kimseler olmalarıdır. Bu kişilerin aslında değerler ile bir alıp veremediği olmadığı gibi, vakit geçirdiği camiadaki jargonu sorgulamadan alır ve kullanır. Çünkü yaptığı şeyin doğru/yanlış olduğunu kavrayabilecek yetileri ekran başında törpülenip gitmiştir. Gerçekten okuyan sorgulayan ve inançsız olan birisi zaten kimsenin değerlerine sövmez, yaptığı okumalar ile belli bir seviyede erdem kazanmıştır. Kimsenin inancı ile veya incanının detayları ile problemi de yoktur. Birisi gelip "Kardeş senin kutsal kitabında şu şu şu yazıyor senin inancında şu şu şu diyor" gibi takılıyorsa bu kişi sorgulayan değil internet jargonu ile toksik birisidir. Derdi kavga etmek kendi iç boşluğunu doldurmaktır. Oysa gerçekten erdemli inançsız bir birey ile muhabbet ettiyseniz çoğu halim selim ve mülayim bireylerdir, kimsenin inancına sataşmak veya açık aramak gibi işleri yoktur.

Bundan doğal ne var diye bir şey yok kardeşim insan hakları gereğince sen bir insanın manevi değerine hakarette bulunamazsın bu bir suçtur ve bunun yaptırımı vardır. Suç olmaktan öte bunu bunalımlara bağlamak ayrı bir kafadır. Bu lise uzar gider arkadaşım.
Biri öldürüldüğünde normal karşılanabilir. Adam bunalımdadır istediği kişiyi çeker vurur sen buna karışamazsın mı diyelim. Bir kişinin başkasına tecavüz etmesini de normal karşılayalım. Bu da toplumsal tabuların bir dışavurumu. Adam doğal olarak cinayet işleyebilir de birinin vücuduna, malına, hanesine tecavüz edebilir de. Çıkmaza giriyor doğal olarak bunu yapıyor bundan doğal ne var?
Anlattığım şey ile senin yazdığın şey arasında zerre kadar alaka yok. Sövmek ve fiziki zarar aynı şey değil neden o iki unsuru yan yana getirdin yazmak için yazmışsın sadece.

Anlattığım şey ile senin yazdığın şey arasında zerre kadar alaka yok. Sövmek ve fiziki zarar aynı şey değil neden o iki unsuru yan yana getirdin yazmak için yazmışsın sadece.
Arkadaşım ne demek istediğimi anladığını biliyorum🙋🏻 En azından bana bilinçli bir insan olduğun hissiyatını verdin o yüzden açıklama yapma gereği duymuyor ne anlatmak istediği zaten anladığını varsayıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı