Abartılan şeyler nedir?

Bence "evlenmek" çok abartılıyor. Özel bir gün olsun diye ciddi dayatmalar mevcut.

Bugün daha yeni bir düğünden gelmiş biri olarak söylüyorum.
Düğün kadar saçma bir şey olamaz arkadaş. Düğüne harcayacağım masraf ile gider dünyayı gezerim eşim ile. Nişan yap geç abi. Bikaç düzine dağ ayısı benim evlendiğimi bilsin diye neden binlerce lira masrafa giriyorum kime ne benim evlendiğimden.

Arkadaşım ne demek istediğimi anladığını biliyorum🙋🏻 En azından bana bilinçli bir insan olduğun hissiyatını verdin o yüzden açıklama yapma gereği duymuyor ne anlatmak istediği zaten anladığını varsayıyorum.
Bak şimdi biri birine zarar verdi diyelim. Bunun savunması olamaz. Bu durum birinin hakkına girmektir yaptırımı cezası elbette olmalı. Ancak sıkıntıdan yoksulluktan bunalımdan dolayı Allah'a dine sövmek kimsenin hakkına girmek değildir. Allah sonuçta bir madde değil + sadece sövüyorsun. Kimseye zarar gelmiyor. Zaten birinin Allah'a sövmesine tepki vermemeniz gerektiğini ilerde anlayacaksınız.

Üstüne rahatlık batan bir insanın Allah'a dine sövmesi kabul edilemez o kişi şımarıktır şımarmıştır. O kişiye gereği yapılmalıdır.

Ancak sıkıntıdan yoksulluktan bunalımdan psikolojik rahatsızlıktan Allah'a dine kitaba söven kişiyi rahat bırakın. Onların kendilerinin zaten ağır bir hayatı oluyor ve bu kişiler kolay kolay böyle bir şey yapmazlar.

Bak şimdi biri birine zarar verdi diyelim. Bunun savunması olamaz. Bu durum birinin hakkına girmektir yaptırımı cezası elbette olmalı. Ancak sıkıntıdan yoksulluktan bunalımdan dolayı Allah'a dine sövmek kimsenin hakkına girmek değildir. Allah sonuçta bir madde değil + sadece sövüyorsun. Kimseye zarar gelmiyor. Zaten birinin Allah'a sövmesine tepki vermemeniz gerektiğini ileride anlayacaksınız.

Üstüne rahatlık batan bir insanın Allah'a dine sövmesi kabul edilemez o kişi şımarıktır şımarmıştır.

Ancak sıkıntıdan yoksulluktan bunalımdan psikolojik rahatsızlıktan Allah'a dine kitaba şoven kişiyi rahat bırakın. Onların kendilerinin zaten ağır bir hayatı oluyor.

Hocam bu mantıkta ülkedeki çoğu insan Allah'a, dini değerlere sövmeli o zaman? Herkes bunalımda, herkes yoksul ülkedeki şartlar nedeniyle. Bu bir bahane olamaz.

1661557742462.png

Bak şimdi biri birine zarar verdi diyelim. Bunun savunması olamaz. Bu durum birinin hakkına girmektir yaptırımı cezası elbette olmalı. Ancak sıkıntıdan yoksulluktan bunalımdan dolayı Allah'a dine sövmek kimsenin hakkına girmek değildir. Allah sonuçta bir madde değil + sadece sövüyorsun. Kimseye zarar gelmiyor. Zaten birinin Allah'a sövmesine tepki vermemeniz gerektiğini ilerde anlayacaksınız.

Üstüne rahatlık batan bir insanın Allah'a dine sövmesi kabul edilemez o kişi şımarıktır şımarmıştır. O kişiye gereği yapılmalıdır.

Ancak sıkıntıdan yoksulluktan bunalımdan psikolojik rahatsızlıktan Allah'a dine kitaba söven kişiyi rahat bırakın. Onların kendilerinin zaten ağır bir hayatı oluyor ve bu kişiler kolay kolay böyle bir şey yapmazlar.
Aynen arakdaşım bütün insan hakları hukuk kanun hepsini bir kenara bırakalım ve senin fikrine uyalım. Bütün insan hakları mahkemesi şu bu bilmiyor ama sen nasıl olduysa sen biliyorsun. Yahu böyle bir olayı bilinçli bir insan asla yoksulluktan psikolojik rahatsızlığa bağlamaz. Daha demin ne dedim adam yoksulsa birinin hanesine tecavüz etsin, psikolojik sıkıntısı varsa birini öldürsün. Ne fark var? Benim dediklerime gelince "Hiçbir alakası yok yazmak için yazmışsın" sana gelince "Yoksulluktan dolayı sövüyor karışamazsınız". Ben bana tepkimi koyarım arkadaşım. Aklın yolu bir. Bilinçli bir insan bunları söylemez ve savunmaz. Şu an mantıklı karar veremediğini düşünerek uzatmak istemiyorum arkadaşım esenlikle kal.

Yeni konular

Geri
Yukarı