Abartıldığı Gibi Bir Ekonomik Kriz Olmaması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şöyle bir gerçek var. Semt semt bunları görmen olası. Mesela bir AVM'ye girdiğinde zor geçinen bir aileyi görmen zor olacaktır. Çünkü adamlar belki ayda 1 gidip gezebiliyor orada. Veya tatile çıktın diyelim senle aynı yere gelen herkes de senle yakın sosyoekonomik durumda olacaktır. Yani kısaca olay şu ki her zaman kendinle benzer sosyoekonomik statüdeki insanlarla beraber oluyorsun. Bundan dolayı da senden daha düşük gelirli kesimleri görmediğin için hiçbir sorun yokmuş gibi geliyor olabilir.

Arkadaşlar merhaba. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz 2 senedir sık sık ortaya sürülen bir iddia var: "Türkiye'de muazzam derecede büyük bir ekonomik kriz olduğu ve herkesin 'aç' olduğu" iddiası. Şahsen, ailemle birlikte alışverişe çıktığımda yahut yolda sokakta birilerini gördüğümde hiç kriz yaşıyorlar gibi görünmediklerini düşünüyorum. Birçoğunun elinde iPhone 13 ve türevleri var. Keza kıyafetler de öyle, herkes en kaliteli şişme montları, jeanleri alıp sokağa çıkıyor. Bence muhalif olsun olmasın belli bir kesimin tuzu gayet kuru.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

indir.jpg

Konuyu ben açmadım ama her fırsatta devletimize saldıranlara karşı savunmak boynumun borcudur.
Devlete kimse saldırmıyor dostum sen önce devlet hükümet ayrımını yap. Devlet zaten halktır. Devlet ilelebet kalır hükümetler değişir.

Arkadaşlar merhaba. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz 2 senedir sık sık ortaya sürülen bir iddia var: "Türkiye'de muazzam derecede büyük bir ekonomik kriz olduğu ve herkesin 'aç' olduğu" iddiası. Şahsen, ailemle birlikte alışverişe çıktığımda yahut yolda sokakta birilerini gördüğümde hiç kriz yaşıyorlar gibi görünmediklerini düşünüyorum. Birçoğunun elinde iPhone 13 ve türevleri var. Keza kıyafetler de öyle, herkes en kaliteli şişme montları, jeanleri alıp sokağa çıkıyor. Bence muhalif olsun olmasın belli bir kesimin tuzu gayet kuru.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Hocam o elinde iphone olanlar ben olsaydım keşke ya.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı