Abartıldığı Gibi Bir Ekonomik Kriz Olmaması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Telefonu çıkart diyen dayıları da geçtiniz artık. 2 tane iPhone kullanan görünce ülke zenginmiş gibi konuşmayın. Uzun zaman sonra ilk defa kendime ikinci el telefon alabildim. Nereye iPhone alıp kullanan var? Birçoğu babadan zengin kendileri mi alıyor sanıyorsunuz? Kaç kişi kafeye oturup yemek yiyebiliyor?

Siz kendiniz ve ailenizle alakalı şeyleri 4 yıl önce zaten paylaşmışsınız.

Eki Görüntüle 1712887

Tam 4 yıl önce böyle bir görüşünüz olmuş. Şu an da Türk Halkının maddi durumu gayet iyi demişsiniz. 4 yıl önce Türk vatandaşı değil miydiniz? Neden ödeyeceğiniz kirayı düşünüyordunuz. Komik komik konular açıp insanları güldürmeyin. Milletin IPhone'u da kendine kazandığı boğazıma girmeyecek. Bana ne arkadaşım! Burada sonucunu bildiğiniz konular açıp 20 sayfalık konular oluşmasına müsaade etmeyin. Kalın sağlacakla.

Memur olacaktır atama bekliyordur abisi :D

@Porcelain

Bu çok çirkin bir üslup. Benim de sizler gibi bu ülkede yaşadığımı unutmayın lütfen. Bu ülke hepimizin. Biz farklılıklarımızla biriz.

Mesela -inşallah hiçbir zaman zorluk çekmezler- Recep Bey ve diğer Technopat ekibinin de durumları gayet iyi. Onları geçiyorum, burada her gün en az 8000 TL üzerinde sistem toplayan insanların yardım konularını görüyorum. Millet istediği gibi sistemini parçasını alıp rahatına bakıyor. Hatta o kadar ki tanesi 2 bin liradan başlayan işlemciler, kartlar arasında gidip geliyorlar. Burada daha Türkiye standartlarında düşük bütçeli sistem arayan veya bulma yolunu araştıran kimseyi görmedim.
Nasıl istediği gibi kardeşim şaka mısın sen yahu?

Telefonla zenginliği belirleyen, enflasyonu işsizliği görmeyen insanların aç olduğunu görmeyen bir aktroll. Gerçekten çok acınası haldesiniz.
Umarım bir gün siz de beyinle şereflendirilirsiniz.

Hayatımda bu kadar yani senin görüşün kadar argümanı bozuk, düşüncesi sağlıksız ve empati yoksunu bir düşünce yok. Sana ve senin gibilere kimse laf anlatamaz, anlamazsınız çünkü. Kendimi de yormayacağım ama derhal profesyonel destek alman gerekiyor. Sağlıklı düşünebilmek adına.

Son düzenleme:
Bu çok çirkin bir üslup. Benim de sizler gibi bu ülkede yaşadığımı unutmayın lütfen. Bu ülke hepimizin. Biz farklılıklarımızla biriz.

Mesela -inşallah hiçbir zaman zorluk çekmezler- Recep Bey ve diğer Technopat ekibinin de durumları gayet iyi. Onları geçiyorum, burada her gün en az 8000 TL üzerinde sistem toplayan insanların yardım konularını görüyorum. Millet istediği gibi sistemini parçasını alıp rahatına bakıyor. Hatta o kadar ki tanesi 2 bin liradan başlayan işlemciler, kartlar arasında gidip geliyorlar. Burada daha Türkiye standartlarında düşük bütçeli sistem arayan veya bulma yolunu araştıran kimseyi görmedim.
O bilgisayarlar telefonlar böyle alınıyor işte :D Avrupa da en kötü 1 ay çalışarak burada 1 yıl çalışsan alamayacağın sistemi diziyorsun. Daha birkaç yıl önce taksitli pc almak için sgk kuyruğu bekleyen sen şimdi millet rahat diyor hahah.
Adsız.png

Arkadaşlar merhaba. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz 2 senedir sık sık ortaya sürülen bir iddia var: "Türkiye'de muazzam derecede büyük bir ekonomik kriz olduğu ve herkesin 'aç' olduğu" iddiası. Şahsen, ailemle birlikte alışverişe çıktığımda yahut yolda sokakta birilerini gördüğümde hiç kriz yaşıyorlar gibi görünmediklerini düşünüyorum. Birçoğunun elinde iPhone 13 ve türevleri var. Keza kıyafetler de öyle, herkes en kaliteli şişme montları, jeanleri alıp sokağa çıkıyor. Bence muhalif olsun olmasın belli bir kesimin tuzu gayet kuru.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Telefonla zenginliği belirleyen, enflasyonu işsizliği görmeyen insanların aç olduğunu görmeyen bir aktroll. Gerçekten çok acınası haldesiniz.
umarım bir gün siz de beyinle şereflendirilirsiniz.

Makarna yemeyi bırakırlarsa bir umut.

5 milyon nüfusumuz olsaydı belki baktığın gibi bakardık ama 90 milyon nüfus da günde 1 kişi yılda 365 kişi sistem alınca iyi mi oluyor yani?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı