Abartıldığı Gibi Bir Ekonomik Kriz Olmaması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siz kendiniz ve ailenizle alakalı şeyleri 4 yıl önce zaten paylaşmışsınız.

Eki Görüntüle 1712887

Tam 4 yıl önce böyle bir görüşünüz olmuş. Şu an da Türk Halkının maddi durumu gayet iyi demişsiniz. 4 yıl önce Türk vatandaşı değil miydiniz? Neden ödeyeceğiniz kirayı düşünüyordunuz. Komik komik konular açıp insanları güldürmeyin. Milletin iPhone'u da kendine kazandığı boğazıma girmeyecek. Bana ne arkadaşım! Burada sonucunu bildiğiniz konular açıp 20 sayfalık konular oluşmasına müsaade etmeyin. Kalın sağlıcakla.

Eski görüşlerim hala geçerli ancak şu anki görüşlerimin yaşadığı değişim için de kimseden icazet alacak değilim. İşi gücü bırakıp köstebekler gibi 7 yıllık hesabımın iletilerini eşelemeye başlamışsınız, gerçekten yuh. Ben bizzat hayret ettim bu çabaya. Diyecek sözüm kalmadı.

Türkiye halkının durumu bence gayet iyi. Üçüncü kez söylüyorum. Çankaya Belediyesi'ndeki yemek sırasında bir tane ihtiyaç sahibi öğrenci görmüyorum ben. Hepsi ellerinde iPhone'larla fotoğraf çekinip birbiriyle muhabbet ediyor. Umarım da hep etmeye devam ederler. Ancak aradaki gerçeği görmezden gelmemek gerek: Muhalif olsun olmasın, hatta olsun, belli bir kesim gayet rahat yaşıyor. Burjuva tribinde yemeğini yiyip alışverişini yapıp keyfine bakıyor arkadaşlar insanlar. Kriz yaşayan sadece ben ve ailem gibi küçük bir kesim. Bu kesim dışındakiler istediğini alıp içebiliyor. Gidin, yolda birilerine buzdolaplarını sorun. Ağzına kadar dolu olduğunu söyleyeceklerdir.

Yalan yok ekonomik kriz son bir sene öncesine azaldı fakat bunu seçime bağlayabiliriz aslında. Seçimden sonra AKP kazanırsa ekonomi bir sene öncesinden de kötü olacak.

Eski görüşlerim hala geçerli ancak şu anki görüşlerimin yaşadığı değişim için de kimseden icazet alacak değilim. İşi gücü bırakıp köstebekler gibi 7 yıllık hesabımın iletilerini eşelemeye başlamışsınız, gerçekten yuh. Ben bizzat hayret ettim bu çabaya. Diyecek sözüm kalmadı.

Türkiye halkının durumu bence gayet iyi. Üçüncü kez söylüyorum. Çankaya Belediyesi'ndeki yemek sırasında bir tane ihtiyaç sahibi öğrenci görmüyorum ben. Hepsi ellerinde iPhone'larla fotoğraf çekinip birbiriyle muhabbet ediyor. Umarım da hep etmeye devam ederler. Ancak aradaki gerçeği görmezden gelmemek gerek: Muhalif olsun olmasın, hatta olsun, belli bir kesim gayet rahat yaşıyor. Burjuva tribinde yemeğini yiyip alışverişini yapıp keyfine bakıyor arkadaşlar insanlar. Kriz yaşayan sadece ben ve ailem gibi küçük bir kesim. Bu kesim dışındakiler istediğini alıp içebiliyor. Gidin, yolda birilerine buzdolaplarını sorun. Ağzına kadar dolu olduğunu söyleyeceklerdir.
Ablamız fonlanıyor galiba.

Türkiye halkının durumu bence gayet iyi. Üçüncü kez söylüyorum. Çankaya Belediyesi'ndeki yemek sırasında bir tane ihtiyaç sahibi öğrenci görmüyorum ben. Hepsi ellerinde IPhone'larla fotoğraf çekinip birbiriyle muhabbet ediyor. Umarım da hep etmeye devam ederler. Ancak aradaki gerçeği görmezden gelmemek gerek: Muhalif olsun olmasın, hatta olsun, belli bir kesim gayet rahat yaşıyor. Burjuva tribinde yemeğini yiyip alışverişini yapıp keyfine bakıyor arkadaşlar insanlar. Kriz yaşayan sadece ben ve ailem gibi küçük bir kesim. Bu kesim dışındakiler istediğini alıp içebiliyor. Gidin, yolda birilerine buzdolaplarını sorun. Ağzına kadar dolu olduğunu söyleyeceklerdir.

Gerçekleri görmek istemeyene ne dersek diyelim anlamayacaksınız. Sizin gözünüzün önünde siyah bir perde var gerçekleri görmenizi engelleyen. Cahilliğiniz gerçekten hem üzücü hem güldürücü.

Ablamız fonlanıyor galiba.

Rümeysa Kadak Technopat'ta 😀 .

Bu çok çirkin bir üslup. Benim de sizler gibi bu ülkede yaşadığımı unutmayın lütfen. Bu ülke hepimizin. Biz farklılıklarımızla biriz.

Mesela -inşallah hiçbir zaman zorluk çekmezler- Recep bey ve diğer Technopat ekibinin de durumları gayet iyi. Onları geçiyorum, burada her gün en az 8000 TL üzerinde sistem toplayan insanların yardım konularını görüyorum. Millet istediği gibi sistemini parçasını alıp rahatına bakıyor. Hatta o kadar ki tanesi 2 bin liradan başlayan işlemciler, kartlar arasında gidip geliyorlar. Burada daha Türkiye standartlarında düşük bütçeli sistem arayan veya bulma yolunu araştıran kimseyi görmedim.

O 8 bin TL'lik sistemi toplayana kadar ANALARI ağlıyor bunu da unutmayın. Her neyse burada aradığın şey yok başka yere hadi.

iPhone kullananlarin cogu, telefonun ozelliklerini bilmiyor. Hava icin aliyorlar hocam.

Bence en azindan her ailenin orta olcekte de olsa bir evi bir arabasi olsa gelecekleri az bir seycik guzel olurdu.

Tamam ben karsi degilim karnimiz tok olsun yeter sozune ama birazcik gelecek garantisi de lazimdir.

iPhone kullananlarin cogu, telefonun ozelliklerini bilmiyor. Hava icin aliyorlar hocam.

Bence en azindan her ailenin orta olcekte de olsa bir evi bir arabasi olsa gelecekleri az bir seycik guzel olurdu.

Tamam ben karsi degilim karnimiz tok olsun yeter sozune ama birazcik gelecek garantisi de lazimdir.
Hocam lütfen bu arkadaşa "Hocam" diye hitap etmeyin. Cahil hoca olmaz.

Eski görüşlerim hala geçerli ancak şu anki görüşlerimin yaşadığı değişim için de kimseden icazet alacak değilim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı