ABD'ye taşınma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Doğru diyorsun ama. Bu ülke hakkında bu şekilde konuşması beni rahatsız ediyor.
Forumda istersen istediğin kullanıcıyı görmezden gelebilirsin eğer seni rahatsız ediyorsa. En basit çözümdür kendisi güzel bir şey aslında Steam'de de 300-400 kişi engelli bende örneğin bu şekilde beni rahatsız eden kişi sayısı az.

Arkadaşlar konuyu olması gerektiği yerden çok daha uzaklara çekiyorsunuz. Kalkmış siyaset yapıyorsunuz. Arkadaşın sorduğu şey ABD' ye gitmek istiyorum neler yapmalıyım yazmış. Ancak tüm yorumları okudum ki son 3 sayfa itibari ile işler iyici zıvanadan çıkmış. Bence artık asıl konuya dönmelisiniz. ABD' ye gitmek istiyorum dediyse bu kadar saldırmamalısınız. Kendi yaşamı. Nasıl istiyorsa öyle yaşar. İleride bir aile babası olarak ailesinin güvenliğini, ve yaşam kalitesini düşünmesi gerekli. ABD ve Avrupa ülkelerinde yaşam kalitesi ortada bunu kimse inkar etmemeli. Öte yandan gitmek istiyorum demiş ve hemen vatan haini ilan edilmiş. Hiç kimseyi hemen yargılamayın, aşağılamayın. Kendi kararı. Bu eskiden beri böyle örneğin aile büyüklerinden dedelerimiz, dedelerimizin babaları vs Almanya gibi ülkelere gidip oralarda senelerce çalışıyor ailelerine daha iyi şeyler katabilmek için. Lütfen şu siyasi ve vatan haini gibi konuşmaları bırakın yoksa bunu konu çok farklı yerlere gidecek.

Dostum gitti bile ben bunu daha öncede söylemiştim ama kimin umrunda. En iyisi konuyu burada bitirmek.
Haklısın dostum insanlarımız nedense ilgili konuyu cevaplamak yerine olayı bambaşka bir şeye dönüştürüyor.

Doğru 1.gün çok güzel tayyip gebersin gidiyor dersiniz, 2.gün tiyatro dersiniz, 3.gün ise haydi mitinge demokrasi dersiniz. Ülkemizi kötü durumlara getirmek isteyen ABD'ye gitmek istiyorsan kapı açık hadi git, geri gelirsen durumlar kötü olur ama.

Bu dediklerini yaptığımı kanıtla, burada onlarca kişi önünde özür dilerim senden. Ama kanıtlayamassın. Sebebi bunlardan hiçbirini söylemedim, ilk mesajımda dediğim her şeyi hala yapıyorsun. O mesajdaki son cümlelerimin hala arkasındayım. Şimdi emin oldum ki o kafadasın. Bir de utanmadan tehdit ediyor aklı sıra. ''Geri gelirsen durumlar kötü olur ama'' dedi. Sizin gibi düşünmekten uzak, insanlıktan uzak kişilere mı kalıyor bir insanın ülkesine girip çıkabileceği ? Zeka seviyeniz ve düşünce yapınız Karaman'da PKK bayrağı açıyor diye Afgan gençleri dövüp bıçaklayanlarla kafa kafaya. Ağır olacak ama gerekiyor artık böyle bir cevap, başka anlamıyorsunuz malum.

Darbeye karşıyım, darbeye karşı olduğum gibi senin gibilere de karşıyım. Kendi düşündüğü gibi düşünmeyen herkese psikolojik baskıda bulunan, insanların huzurunu bozan ve en önemlisi onlara ''Çamur at, izi kalsın'' mantığı ile saldıran zihniyetlerin soyunun tükenmesi umudu ile. Konuyu daha da çöpe çevirmiyorum, ben söylemek istediklerimi çok güzel bir şekilde anlattım, anlayan da anlamıştır. Daha da yazmayacağım bundan dolayı.

Harbiden konu amacından saptı, yöneticiler konuyu kitlesin lütfen!

Harbiden konu amacından saptı, yöneticiler konuyu kitlesin lütfen!
Konun zaten bir amacı yoktu gereksiz gereksiz açılan konular, 16 yaşına gelipte farklı ülkede yaşamak için ne gerekli olduğunu zaten bilir bunları ya da farklı kaynaklardan araştırır öğrenir, örneğin Wikipedia her yeri bilgi kaynıyor. Bilmiyorsa bunların hiç birini (Araştırıp öğrenmekte buna dahil) yapmayı kusura bakmasın ama öyle insanlara ''Cahil'' diye hitap edilir.

Ön yargı ile yaklaşmak istemem. Bu çok normal bir şey kötü bir şey yok. Fakat ülkenizi aşağılamayın. Atalarımızın bir sözü vardır 'Ya sev ya terk et! '. Bunu yapabilirsiniz.

Konun zaten bir amacı yoktu gereksiz gereksiz açılan konular, 16 yaşına gelipte farklı ülkede yaşamak için ne gerekli olduğunu zaten bilir bunları ya da farklı kaynaklardan araştırır öğrenir, örneğin Wikipedia her yeri bilgi kaynıyor. Bilmiyorsa bunların hiç birini (Araştırıp öğrenmekte buna dahil) yapmayı kusura bakmasın ama öyle insanlara ''Cahil'' diye hitap edilir.
Haklısın abi.

Arkadaşlar konuyu olması gerektiği yerden çok daha uzaklara çekiyorsunuz. Kalkmış siyaset yapıyorsunuz. Arkadaşın sorduğu şey ABD' ye gitmek istiyorum neler yapmalıyım yazmış. Ancak tüm yorumları okudum ki son 3 sayfa itibari ile işler iyici zıvanadan çıkmış. Bence artık asıl konuya dönmelisiniz. ABD' ye gitmek istiyorum dediyse bu kadar saldırmamalısınız. Kendi yaşamı. Nasıl istiyorsa öyle yaşar. İleride bir aile babası olarak ailesinin güvenliğini, ve yaşam kalitesini düşünmesi gerekli. ABD ve Avrupa ülkelerinde yaşam kalitesi ortada bunu kimse inkar etmemeli. Öte yandan gitmek istiyorum demiş ve hemen vatan haini ilan edilmiş. Hiç kimseyi hemen yargılamayın, aşağılamayın. Kendi kararı. Bu eskiden beri böyle örneğin aile büyüklerinden dedelerimiz, dedelerimizin babaları vs Almanya gibi ülkelere gidip oralarda senelerce çalışıyor ailelerine daha iyi şeyler katabilmek için. Lütfen şu siyasi ve vatan haini gibi konuşmaları bırakın yoksa bunu konu çok farklı yerlere gidecek.

Ülkeden gitmek isteyenlere darbeci damgası takacaklar neredeyse, hatta birisi taktı bile.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı