ABD'ye taşınma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Nesi yanlış kardeş burada kararımızdan vazgeçirmek yerine yardımcı olursanız sevinirim. Arkadaşla aynı düşüncedeyim ben merak etme onun yan hesabı değilim. Gerçi yazacak bir şey kalmadı ama.
Biz vazgeçirmeye çalışmıyoruz arkadaşı, onun hayatı istediği gibi şekil verebilir. Biz sadece ufak bir ihtimal olduğunu söyleyip ülkemize yararlı bir birey olmasını önerdik ama sen hemen ortaya çıkıp ülkemizi kötülüyorsun, nasıl bir yurtdışı hayranlığıdır anlamıyorum en iyisi seninle fazla diyaloğa girmemek dostum.

Pasaportun ve paranın olması gerekiyor, kısaca Green Card çıkarsa gidersin ve yaşarsın yanı sıra İngilizceyi de bilmen gerekiyor çok iyi bir şekilde. Onun yerine kendi ülken için bir şeyler yapmaya ne dersin? Geleceğe bir katkın olur.
Size aynen katılıyorum bu ülkenin bir Amerika, bir Kanada olabilmesi için hepimizin bir ülküsü olması gerekiyor. Eğer herkez işini iyi yaparsa bu ülke bir gün süper güç olabilir.

Size aynen katılıyorum bu ülkenin bir Amerika, bir Kanada olabilmesi için hepimizin bir ülküsü olması gerekiyor. Eğer herkez işini iyi yaparsa bu ülke bir gün süper güç olabilir.
Süper güç olması biraz güç diğer ülkeler sürekli önümüze geçiyor ama dediniz gibi olursa iyi olur:)

Bence gitmek isteyen gidebilir. Ülkeye faydam olsun diyeceğinize, bir şeyler yapayım bazı şeyleri değiştireyim diyeceğinize en kolay yol olan kaçmayı seçin siz. Emin olun tanıdığım biri olsanız yüz yüze konuşsak çok ağır konuşur ve gitmeniz için elimden geleni yaparım. Siz filmlerde izlediğiniz, iki hafta -veya ay her neyse- duran insanlatın lafına inanıp gidin yurtdışına. Ülkede kalınca sadece kalabalık ve boş laf yapan kişilersiniz o yüzden sıkıntı yok. Cebinize paranızı ve pasaportunuzu koyup gidebilirsiniz, size güle güle.

Bence gitmek isteyen gidebilir. Ülkeye faydam olsun diyeceğinize, bir şeyler yapayım bazı şeyleri değiştireyim diyeceğinize en kolay yol olan kaçmayı seçin siz. Emin olun tanıdığım biri olsanız yüz yüze konuşsak çok ağır konuşur ve gitmeniz için elimden geleni yaparım. Siz filmlerde izlediğiniz, iki hafta -veya ay her neyse- duran insanlatın lafına inanıp gidin yurtdışına. Ülkede kalınca sadece kalabalık ve boş laf yapan kişilersiniz o yüzden sıkıntı yok. Cebinize paranızı ve pasaportunuzu koyup gidebilirsiniz, size güle güle.
Valla hocam hayatımın 1.5 yılı 2 farklı avrupa ülkesinde geçti. Hayatımın en güzel 1.5 yılıydı. Ben filmlerde görülen o Amerikan rüyası peşinde falan değilim. Hiçbir zaman çok zengin olayım hayalim falan da olmadı. Ama o 1.5 yılda bana verilen değeri burada 22 yıldır hissetmedim. Olay bu kadar basit :) Burada proje tasarlarsın, üniversite ödenek çıkarmaz, şirketler sponsor olmaz. Oradaysa çocuk gider, ben uzaya roket fırlatmak istiyorum hep hayalimdi aha bunlar da taslaklar der, 50 bin euro ödenek çıkar, roket ortaya çıktıkça bir 50 bin ve bir 50 bin daha, 150 bin euro ya stratosfere roket fırlatır, şemosferden fotoğraf çeker. Bizim daha bu seviyeye gelmek için bırakın 40'ı, 40 bin fırın ekmek yememiz lazım :) Kendi adıma konuşursam, kaçma peşinde değilim. İlerideki eşim ve çocuklarım için daha iyi bir gelecek peşindeyim. Gidişat ortada. Benim çocuğum proje olarak roket tasarlasın istiyorum, ledli ekmek dolabı değil. Fikirlerinize saygım var. Ancak "Siz busunuz işte. Kaçın gidin görmesin gözüm sizi" tarzı konuşmanız saygı duyabileceğim bir şey değil. Ben ve benim gibi bir çok insan var farklı yerlerde yaşamak isteyen. Size saygı duymak düşer.

İyi günler dilerim.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Valla hocam hayatımın 1.5 yılı 2 farklı avrupa ülkesinde geçti. Hayatımın en güzel 1.5 yılıydı. Ben filmlerde görülen o Amerikan rüyası peşinde falan değilim. Hiçbir zaman çok zengin olayım hayalim falan da olmadı. Ama o 1.5 yılda bana verilen değeri burada 22 yıldır hissetmedim. Olay bu kadar basit :) Burada proje tasarlarsın, üniversite ödenek çıkarmaz, şirketler sponsor olmaz. Oradaysa çocuk gider, ben uzaya roket fırlatmak istiyorum hep hayalimdi aha bunlar da taslaklar der, 50 bin euro ödenek çıkar, roket ortaya çıktıkça bir 50 bin ve bir 50 bin daha, 150 bin euro ya stratosfere roket fırlatır, şemosferden fotoğraf çeker. Bizim daha bu seviyeye gelmek için bırakın 40'ı, 40 bin fırın ekmek yememiz lazım :) Kendi adıma konuşursam, kaçma peşinde değilim. İlerideki eşim ve çocuklarım için daha iyi bir gelecek peşindeyim. Gidişat ortada. Benim çocuğum proje olarak roket tasarlasın istiyorum, ledli ekmek dolabı değil. Fikirlerinize saygım var. Ancak "Siz busunuz işte. Kaçın gidin görmesin gözüm sizi" tarzı konuşmanız saygı duyabileceğim bir şey değil. Ben ve benim gibi bir çok insan var farklı yerlerde yaşamak isteyen. Size saygı duymak düşer.

İyi günler dilerim.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İnsanın işi orda olur gider o sıkıntı değil. Ancak sadece eleştiri yapıp gidenlerle ve gitmek isteyenlerle benim sıkıntım var. İnsana değer vermek diyorsak ilk başta kendimiz değer vererek başlamalıyız. Herkes ailesi için en iyisini ister ki bu en doğal haktır. Mesela Japonya'ya bakınız: 2 atom bombası yediler ama yılmadılar şu an teknoloji lideri bir ülke. Nasıl oldu bu? Pes etmediler, çalıştılar, savaştılar. İnşallah ne demek istediğimi daha iyi anlatabilmişimdir. Size de iyi günler.

İnsanın işi orda olur gider o sıkıntı değil. Ancak sadece eleştiri yapıp gidenlerle ve gitmek isteyenlerle benim sıkıntım var. İnsana değer vermek diyorsak ilk başta kendimiz değer vererek başlamalıyız. Herkes ailesi için en iyisini ister ki bu en doğal haktır. Mesela Japonya'ya bakınız: 2 atom bombası yediler ama yılmadılar şu an teknoloji lideri bir ülke. Nasıl oldu bu? Pes etmediler, çalıştılar, savaştılar. İnşallah ne demek istediğimi daha iyi anlatabilmişimdir. Size de iyi günler.
Hocam dediklerinize hak veriyorum ancak biz kendi malımızı üretemeyiz. Maalesef ülkemizin %50 'si kadarı okumak yerine mahallede top peşinde koşturmayı tercih ettiği için biz kendi malımızı üretemeyiz. Neden üretemeyiz ? Ülkemizde ki vatandaşlar kendi malımızı üreten firmaya destek vermediği için. Neden kendi malımızı üretemeyiz ? Ülkede ki girişimci, çalışkan insan sayısı 2 elde ki parmak sayısını geçmiyor. Neden kendi malımızı üretemeyiz ? Çünkü kendi halkımız yerli firmalara gram kadar destek vermiyor. Ben başka bir siteden biliyorum bir çok insan ''Şu oyun sunucusunu açsam şöyle şöyle yapsam oynar mısınız ?'' diye başlık açtı ve çoğu kişi aç oynarız dediler ama ne oldu ? Sunucu sadece 1 kişi o da kurucu. İşte biz bu nedenle kendi malımızı, eşyamızı üretemeyiz.

Bırakın Allah aşkına. Bu ülke anca vergi alıp bizi soyup soğana çevirmekten başka birşey yapmıyor. Kusura bakmayın ama boş laf yapıp kalabalık yapan bizzat sizsiniz. Hayatımı istediğim gibi yaşarım bu sizi zerre ilgilendirmez. Ayrıca bana diyorsunuz ama sizin bu ülkeye ne faydanız oldu da ve neleri değiştirdiniz de bunları bana söylüyorsunuz ? Kaçmak mış peh. Benim tek aradığım biraz huzur. Zaten pilot olursam Allahın izniyle ilk işim buradan çekip gitmek olacak. Size burada fahiş vergiler, AKK, fahiş teknolojik fiyatlar, insana verilen değerin 0 olduğu bir ülkede size iyi kazıklanmalar dilerim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı