Abilerim korsan oyun indirmek istiyor

"Hahahaha" derken? Ben komik bir şey söylediğimi sanmıyorum beyefendi. Güleceği yokmuş. Aklı sıra beni küçümseyecek hani, klasik internet klişeleri. Bana maddiyat edebiyatı yapma arkadaşım. Kahramanı da oynama burada. Madem kendin böylesin, tersini yapana laf etme. Mesele korsan oyun falan değil. Mesele senin bu tavırların. Sen ne hakla tanımadığın insanlarla böyle konuşuyorsun? Neyin ahkamını kesiyoruz? "Hayırdır?"diye işin mantalitesini sormadan edemiyorum.
Bak istemesem de yine sırıttım bu mesajınızı okurken. Kahraman olduğuma dair bir iddiam yok. Ben insanlar hakkında kötü bir şekilde konuştuğumu hatırlamıyorum. Sadece yaptıkları davranışa laf ettim, ki buna hakkım da var. Biraz sert çıkıştım diye ahkam mı kesmiş oldum? Şu an haksız olan bir şeyi savunmayın bana.

Oyunun simgesini indir,sonra bir de müstehcen bir ses indir,abin oyuna girecekken sesi fulle ve odadan ayrıl(ailenin duyabileceğinden emin ol).Abin oyuna gireceğim diye o sesi açsın.Zaten baban bu durumdan sonra abini gece ansızın kemerle ziyarete gelir.(simge falan değişmek kolay biraz kurcalarsan olur,sesi masaüstüne at sonra sağ tık özelliklerden simgeler gibi bir şey olması lazım ordan kendi indirdiğin oyunun simgesini yükle tam hatırlayamadım ama yaparsın.)(Edit:Sesin ismini oyunun ismi yap unutma bunu sakın :D).

O yavaş yavaş ikna olan abini iyice ikna et, tamamen korsanın kötü olduğunu anlat. Diğeri korsan indirmeye çalışırsa 2'niz birleşip onu dövün.

Bu arada senin yaşın ve abilerinin yaşları kaç?
Arkadaşlar eğer oyunları alacak durumunuz yoksa o oyunu oynamayın.Bakın firmalar sırf para kazanmak için oyunları pahalı yapmıyorlar.Oyunların maliyetleri çok yüksek.Bakın gelmiş geçmiş en çok gişe yapan film Avengers:Endgame.Endgame 356 milyon dolara yapıldı.Peki örnek olarak 2018'de çıkan Red Dead Redemption 2 kaç dolara yapıldı?900+milyon dolara yapıldı(Bir videoda görmüştüm,kesin bir kaynak yok internette ama internete göre sırf çalışan maaşları 644 milyon dolar tutmuş.Buna başka ne masraflar ekleniyor bilmiyorum bilen varsa lütfen bilgilendirsin).Tamam her oyun o kadar pahalı değil ama diğer oyunlarda ucuza yapılmıyor.RDR 2 bu yılın şubat ayına kadar toplam 29 milyon satmış.Oyunun fiyatı 60 dolar.
29.000.000*60=1.740.000.000

O kadar para harcanan oyun 1.740 milyar dolar kazanmış.Yani maliyetin iki katını çıkaramamış bile.Ha tabi bu oyunun satışlarının büyük kısmı ilk çıktığı aylarda.Orası ayrı.Yani özetle oyunlar çok pahalıya yapılıyor.Pahalı yapılan oyunlar da pahalıya satılıyor.Bakın mesela bağımsız oyunlardan Celeste.2 kişi yapmış oyunu.Müzikleri başkasına yaptırmışlar,testerlar zaten kendi arkadaşları.Ve oyun 20 dolar(Steam'de bazı oyunlarda dolar 1.5'e sabit.Hangi oyunlarda 1.5 bilmiyorum ama Celeste o oyunlardan biri(RDR 2'de dolar 5'ten hesaplanmış mesela))Yani oyunların yapım maliyetleri etkiliyor oyunun fiyatını.O yüzden korsan hırsızlıktır.Hem parasal olarak hem de emek olarak.

Bak istemesem de yine sırıttım bu mesajınızı okurken. Kahraman olduğuma dair bir iddiam yok. Ben insanlar hakkında kötü bir şekilde konuştuğumu hatırlamıyorum. Sadece yaptıkları davranışa laf ettim, ki buna hakkım da var. Biraz sert çıkıştım diye ahkam mı kesmiş oldum? Şu an haksız olan bir şeyi savunmayın bana.

Haksız olan bir şeyi savundurtmak zorunda bırakma arkadaşım o zaman. O tavırlarına da çekidüzen ver.

Sizin ne haddinize ters konuşmak? Pardon? Dingo'nun Ahırı falan mı burası? A-a. Manyağa bak. Haksız olan bir şeyi savundurtmak zorunda bırakma arkadaşım o zaman. O tavırlarına da çekidüzen ver.
Ben kimseye hakaret etmediğim halde şu an sen bana hakaret ediyorsun. Bir kişiyi daha göz ardı edelim o zaman.

Haksız olan bir şeyi savundurtmak zorunda bırakma arkadaşım o zaman. O tavırlarına da çekidüzen ver.
Çocuk haklı hala ne diye üste çıkmaya çalışıyorsun, habire cevap habire cevap dediklerinin konuyla da alakası yok hala çocuk kötü birşey yapıyormuş gibi cevap üstüne cevap veriyorsun.

İlla indirirlerse adam akıllı bir siteden indirsinler, gidipte abi.bak.alıyorsunezbeleşoyunhea.com.tr tarzı inanılmaz fazla site var, ve torrent sitelerde 3 linkten indirdiğin dosyalar virüs tür ve fakedir, eğer bilmiyorlarsa o büyük butonlara basarlar, sonrası güle güle sana :D.
Ya korsan hırsızlıktır diye spam atanlar sanki hayatlarında hiç korsan indirmedi :D, ki korsan emek hırsızlığı olabilir belki, ama en kötü adamlar neredeyse 2 katı, hatta daha fazla kar ediyor, yani korsan yüzünden batan çok firma yok, ha durumun yetmiyorsa alma diyen tayfada var, ee zaten oyuna durumum yetmiyorsa başka bir şeye hiç yetmez, tatil vs. şeylere, nasıl eğleneceğim, sırf emek hırsızlığı diye ölelim mi :D, çoğu oyun daha çıktığı ilk gün 500-600 bin hatta 1 milyondan fazla satıyor, zaten durumu iyi olupta korsan oynayana istediğinizi dersiniz de durumu kötü olanın ölmekten başka şansı kalmıyor size göre :D.

Konu biraz saçma gelebilir ama baştan sona kadar okumanızı rica ediyorum. Yakında yeni bir bilgisayar alacağım ama abilerimin bilgisayarları kötü olduğu için korsan oyun indirmek istiyorlar. Onlara oyun yapmanın kolay olmadığını‚ gecesini gündüzüne katarak oyun yapıldığını ve buna karşılık belirli bir miktar para ile satışa sunulduğunu söyledim ve biraz empati yapmalarını istesem bile kendi bildikleri yoldan gidiyorlar. Hani bana öyle bir karşılık veriyorlar ki dedikleri aynen şu hiç abarttığımı düşünmüyorum "oyun yapmak zor değil bilgisayar başında klavyelere basarak oyun yapmak ne kadar zor olabilir ki onlar bizim için oyun yapıyor ayrıca ben bir oyuna o kadar para vermem/veremem" diyorlar. Yani utanmasalar adamların emeklerini boşa atıp onları enayi yerine koyacaklar. Daha sonra korsan oyunun zararlarından falan bahsettim‚ sandığınız kadar kolay olmadığını milletin kodlama ile yaptığından ve paranız yoksa ucuz veya bedava oyun oynayın dedim ve çok kolaysa gidin kendiniz yapın dedim. Hani onların düşüncesiyle oyun yapanların tek yaptığı klavye tuşlarına basmaktı çünkü‚ ne kadar kendimi haklı görsem de 2v1 yapıyorum şu an bana bir taktik verin :(
De ki madem o kadar kolay oyun yapmak, hiç emek gerektirmiyor, alın siz yapın da görelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı