Abilerim korsan oyun indirmek istiyor

Pardon? Bu insanların oynamaya neden hakkı olmasın? Bu gereksiz bencillik ve ukalalığın sebebini anlatsana biraz.
Hahahah, kendi biriktirip aldığım şeyle bencillik yapıyormuşum. Hiç güleceğim yoktu. Neden oynamaya haklarının olmadığını da söyleyeyim: Karşılığını vermediğin halde üründen yararlanmak ne kadar doğru? Ben de orta/düşük gelirli bir ailenin üyesiyim. Maddi gücümün elvermediği hizmetlerden yararlanmıyorum. Temel ihtiyaçlarımdan birisi olmadığı için pek eksikliğini de hissetmiyorum.

Arkadaşlar oyun 270TL'den indirim ile 50-80TL arasında düşmüş (AC Odyssey ve Origins'den bahsediyorum) bence açık dünya için bedava sayılabilecek bir miktar şuan. Açıkçası ben bir bilgisayara 6200TL veriyorsam şuan‚ o 50TL'lik oyunu almaktan da çekinmem ya. En azından bu benim için geçerli ama abilerim maalesef öyle değil. 10TL olsa anca alırım diyor ya! Kendisi LoL'e 500TL yatırdı şu ana kadar ama bir oyuna 50TL veremiyor.

Arkadaşlar oyun 270TL'den indirim ile 50-80TL arasında düşmüş (AC Odyssey ve Origins'den bahsediyorum) bence açık dünya için bedava sayılabilecek bir miktar şuan. Açıkçası ben bir bilgisayara 6200TL veriyorsam şuan‚ o 50TL'lik oyunu almaktan da çekinmem ya. En azından bu benim için geçerli ama abilerim maalesef öyle değil. 10TL olsa anca alırım diyor ya! Kendisi LoL'e 500TL yatırdı şu ana kadar ama bir oyuna 50TL veremiyor.
Ailenizin verdiği harçlıkla bir sürpriz yapabilirsiniz. Ya da abileriniz Torrent işine bulaştıktan sonra tek çözüm format durumuna gelirlerse durum değişebilir.

Ailenizin verdiği harçlıkla bir sürpriz yapabilirsiniz. Ya da abileriniz Torrent işine bulaştıktan sonra tek çözüm format durumuna gelirlerse durum değişebilir.
Virüs gelirse format atarsın diyor bilgisayara 100GB'lık GTA 5 yükleyeceğim o kadar yüksek boyutlu oyun varken format atmayı göze alamam. Hayır yani konu internet de değil 2.5MB/sn indiriyorum bir oyunu. Virüs bulaşmaz diyor eskiden indirdiği oyunlarda masaüstüne Chromium‚ Facebook‚ Opera vb. virüsler geldi.

Virüs gelirse format atarsın diyor bilgisayara 100GB'lık GTA 5 yükleyeceğim o kadar yüksek boyutlu oyun varken format atmayı göze alamam. Hayır yani konu internet de değil 2.5MB/sn indiriyorum bir oyunu. Virüs bulaşmaz diyor eskiden indirdiği oyunlarda masaüstüne Chromium‚ Facebook‚ Opera vb. virüsler geldi.

Eğer internetin sınırsız ise rahatça
Format atarsın. Zaten yanılmıyorsam GTA 5 2.5 mb/s hızında 6-7 saatte iniyor. Virüs bulaşırsa GTA 5'i mi önemseyeceksin?

Oynamaları için kafalarına silah mı dayıyorlar? Paran yoksa oynamayacaksın, bu kadar basit.
Mafia 3 gibi bir oyuna tonlarca para vermek yerine yapımcının zarar etmesi için her platforma korsan önerilerde bulunur gerekirse oyunu korsan kullanmalarına yardım etmek için TeamWier veya Alpemix aracılığı ile yardımcı olurum. Yeter ki Mafia 3 gibi rezalet bir oyunun yapımcıları zarar etsin ki Mafia 4 de veya başka bir isimle gelecek oyunda daha güzel işler başarabilsin. Sizin gibi kara korsan karşıtı insanlar da artık ne olur bilmem :)

Hahahah, kendi biriktirip aldığım şeyle bencillik yapıyormuşum. Hiç güleceğim yoktu. Neden oynamaya haklarının olmadığını da söyleyeyim: Karşılığını vermediğin halde üründen yararlanmak ne kadar doğru? Ben de orta/düşük gelirli bir ailenin üyesiyim. Maddi gücümün elvermediği hizmetlerden yararlanmıyorum. Temel ihtiyaçlarımdan birisi olmadığı için pek eksikliğini de hissetmiyorum.

"Hahahaha" derken? Ben komik bir şey söylediğimi sanmıyorum beyefendi. Güleceği yokmuş. Aklı sıra beni küçümseyecek hani, klasik internet klişeleri. Bana maddiyat edebiyatı yapma arkadaşım. Kahramanı da oynama burada. Madem kendin böylesin, tersini yapana laf etme. Mesele korsan oyun falan değil. Mesele senin bu tavırların. Sen ne hakla tanımadığın insanlarla böyle konuşuyorsun? Neyin ahkamını kesiyoruz? "Hayırdır?"diye işin mantalitesini sormadan edemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı