Arkadaşınızın korsan oyun indirmek istemesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Thoroughbred

Picopat
Ben konsol oyuncusuyum, arkadaşım ise bilgisayar oyuncusu. Ben ona bir oyundan bahsedince o da o oyunun bilgisayar versiyonunu korsan indireceğini söyledi. Yapma, virüs girer dedim, "Ben önlem aldım." dedi. Bu arkadaşının bilgisayarına kötü programlar iner mi veya başına bir iş gelir mi? Bazen böyle konularda o arkadaş sen olabilir misin diye soruyorlar, o yüzden başta konsol oynadığımı belirttim.

Bırak indirsin. Virüs bulaşırsa bir daha yapmaz. İnsanoğlu başına bela gelmediği sürece yapmaya devam eder.

Hiç karışmayın bence, dersini alsın.

Ben bir ara 1 sene hiç virüs taraması yapmadım ve Defender bildirimlerini devre dışı bırakmıştım. Sonra bildirimi görünce, aaa bu nedir dedim. Sonrasında Trojan olduğunu gördüm. En son Kaspersky ile tarattığımda 10-15 tane şey bulmuştu. Kafamdan sallamıyorum, gerçek hikaye. :)

Korsan indirmenin güvencesi yoktur. Kendinizi sağlama alamazsınız. Virüs bulaşabilir de bulaşmayabilir de. En sağlıklısı orijinal almak, orijinal oynamak.

Konsol oyunları ne kadar pahalı olsa da ben uygun fiyatlı orijinal kutulu oyun almayı severim. PS3 oyunlarından bir mini arşivim bile var. Kısaca ben sevmiyorum korsanı. Arkadaşım pahalı diye korsan indirmeye ısrar etti.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı