Abilerim korsan oyun indirmek istiyor

@Ankara 06 Komşu ülkede 60 birim dediğin para senin biriminde 470 birim yapıyor. Senin oyun şirketin olduğunda, yıllarca bir sürü kişiye maaş verip milyonluk kredi borçlarının altına girdikten sonra oyununu her ülkede o ülkeye göre 60 birime satarsın. :D Bunu yaptıktan sonra da güle oynaya batıp kepenkleri kapatırsın, tabi harcadığın tüm parayı da geçmişte mazi olarak anarsın. :D Tüm oyun firmaları Activision, EA, Ubisoft değil. Çok büyük kısmı yaptığı oyun tutmazsa batacak durumda.

@Ankara 06 komşu ülkede 60 birim dediğin para senin biriminde 470 birim yapıyor. Senin oyun şirketin olduğu, yıllarca bir sürü kişiye maaş verip milyonluk kredi borçlarının altına girdikten sonra oyununu her ülkede o ülkeye göre 60 birime satarsın. :D bunu yaptıktan sonra da güle oynaya batıp kepenkleri kapatırsın, tabii harcadığın tüm parayı da geçmişte mazi olarak anarsın. :D tüm oyun firmaları activision, EA, Ubisoft değil. Çok büyük kısmı yaptığı oyun tutmazsa batacak durumda.

Benim sitemim oyun şirketlerine değil. 😉

Ben korsana karşı değilim hiç kimse kusura bakmasın ben bir oyuna 400 birim vermem ya komşu ülke 60 birim e alırken hem de, verilen emeğe hiçbir sözüm yok yaptığımız da yanlış ama bir atasözü derki "Nerde beleş oraya yerleş."
Aga o zaman ürünleri bakkaldan çalabilirsin. Farkı ne ? ''Nerede beleş oraya yerleş.''😂
Ayrıca bu geçerli bir sebep değil. Bölgesel fiyatlandırma yapan oyunlarda fazla. Özellikle Steam ve Epic'de oldukça fazla mevcut. Aşağı yukarı 3 oyundan birisi bölgesel fiyatlandırmalı...
Oyun konsollarında ise az olmasına karşın yok değil. Yani bence sen bahane arıyorsun.

Ek olarak bir işte çalışıyor musun yoksa öğrenci misin ?
Merakımdan soruyorum, çünkü bir şey diyeceğim ama işte çalışıyorsan diyemem.

Konu biraz saçma gelebilir ama baştan sona kadar okumanızı rica ediyorum. Yakında yeni bir bilgisayar alacağım ama abilerimin bilgisayarları kötü olduğu için korsan oyun indirmek istiyorlar. Onlara oyun yapmanın kolay olmadığını‚ gecesini gündüzüne katarak oyun yapıldığını ve buna karşılık belirli bir miktar para ile satışa sunulduğunu söyledim ve biraz empati yapmalarını istesem bile kendi bildikleri yoldan gidiyorlar. Hani bana öyle bir karşılık veriyorlar ki dedikleri aynen şu hiç abarttığımı düşünmüyorum "oyun yapmak zor değil bilgisayar başında klavyelere basarak oyun yapmak ne kadar zor olabilir ki onlar bizim için oyun yapıyor ayrıca ben bir oyuna o kadar para vermem/veremem" diyorlar. Yani utanmasalar adamların emeklerini boşa atıp onları enayi yerine koyacaklar. Daha sonra korsan oyunun zararlarından falan bahsettim‚ sandığınız kadar kolay olmadığını milletin kodlama ile yaptığından ve paranız yoksa ucuz veya bedava oyun oynayın dedim ve çok kolaysa gidin kendiniz yapın dedim. Hani onların düşüncesiyle oyun yapanların tek yaptığı klavye tuşlarına basmaktı çünkü‚ ne kadar kendimi haklı görsem de 2V1 yapıyorum şu an bana bir taktik verin :(

Mecburen bende öyle yapıyorum Steam'dan 64 MB RAM isteyen bir oyun indirsem bile çok fazla donuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı