Ablamın telefonundan bilinmeyen numaralarla uzun süreli konuşmalar yapılmış

Ablanız yakın zamanda hangi uygulamaları silmiş? Çıkarılan uygulamalar bir hayli fazla. Ayrıca Androidin 150 mb İnternet kullanması da. Eğer anlıyorsanız stok ROM flaşlamanızı öneririm. Telefonu kötüye kullanan sistem uygulamaları, sıfırlama ile gitmez. Ancak temiz kurulumla gidebilir.

Ablanız yakın zamanda hangi uygulamaları silmiş? Çıkarılan uygulamalar bir hayli fazla. Ayrıca Androidin 150 mb İnternet kullanması da. Eğer anlıyorsanız stok ROM flaşlamanızı öneririm. Telefonu kötüye kullanan sistem uygulamaları, sıfırlama ile gitmez. Ancak temiz kurulumla gidebilir.
ROM'a kadar erişebiliyor mu hocam bunu bilmiyordum?

Daha önce uğraşmıştım ama çok hatırlamıyorum.
Denerim hocam teşekkürler.
Virüs programı bir şey bulamadı. Neyse tek çare rom gibi ilgilenen herkese teşekkür ederim.

ROM'a kadar erişebiliyor mu hocam bunu bilmiyordum?
Bahsi geçen işler için yer alan uygulamalar, sistem uygulaması olarak inerler ve ayarlardan sıfırlama ile silinmezler. Aynı şekilde Recovery moddan da sıfırlama ile silinmez. Baştan stok ROM atmak gerekir ki Odin (Samsung için, konu sahibinin telefonu) telefon diskini formatlasın ve yeni yazılımı kursun.
Neyse tek çare rom gibi ilgilenen herkese teşekkür ederim.
Yapamayıp yardıma ihtiyacınız olursa, yeni konu açarak yardım isteyebilirsiniz. Beni de etiketlerseniz haberim olur.

Arkadaşlar, çok değişik bir durum daha var. Bazı aramaların kenarında internet araması işareti var, dakikalarca konuşulmuş. Çok fena çıkmaza girdik, şu an telefonu yedekliyorum. Birazdan sıfırlayacağım.

VoWiFi üzerinden görüşme yapılmış gibi gözüküyor. Cihaz uçak modunda olsa bile telefon arama yapabilir eğer Wi-Fi'ye bağlı ise ve yanında internet işareti olur. Rehberin tam tersini yapınız.

Birisi yazmış sonunda. Telefonunu uçak moduna alıp WiFi’ı açık bırakıyorsa uçak modunun anlamı olmaz. Telefon Android. Büyük ihtimalle zararlı yazılım yüklü. Ablan yanlışlıkla yüklemiş herhalde. Müşteri hizmetleri ile görüşün. Bu esnada ablanıza (bence en doğrusu) iPhone bakın derim. Bu tür seyler iPhone’da çok karşılaşılan bir durum olmuyor.
Allah korusun telefonun kamerasını kullanan yazılım vs. olur çok büyük sıkıntı.

Telefona sıfırdan ROM attıktan sonra bilgisayardan yedeklediğiniz dosyaları güzelce taratın antivirüs programı ile. Ardından bilgisayardan bütün hesaplarının şifresini, banka hesaplarının şifrelerini öncekilerle benzemeyecek şekilde değiştirin. Yapılabiliyorsa şifreyi değiştirdikten sonra tüm cihazlardan çıkış yap seçeneğini kullanın. Bazı sitelerde böyle bir ayar var.

Geri
Yukarı