Abra A5 v17.2 vs GameGaraj Slayer 5XL-3050 Ti vs Dell Gaming G15

Hocam ne musallatı Allah razı olsun yardımcı oluyorsunuz demeyin öyle lütfen siz ve diğer dostlar olmasa alıyorduk V17'yi şakasız :) V18'i iyice araştırdım bende gerçekten içime sindi karar verdim alacağım inşallah hafta sonuna kadar uçmazsa 😀😀
Ok bu arada yazmayi unuttum kosulsuz iade 15 gun icinde biliyirsundur da ;) o halde iyi geceler

Kıymetli görüşleriniz için teşekkür ederim, forumdaki bu tavrı çok seviyorum <3. Açıkçası G15 fiyatıyla olsun, markanın bilinirliğiyle olsun ve Ryzen işlemcisiyle olsun biraz göz kırptırdı. Peki, garanti kapsamından çıkmadan, dükkan dükkan koşuşturmadan (kendim yapmayı hiç bilmiyorum) ve devasa fiyatlar ödemeden RAM ekleyebilir miyim bu cihaza? Bir de biraz kitabı ortasından okuyorum gibi olacak ama, Cyberpunk, RDR 2 gibi üst düzey oyunları tatlı grafiklerle oynama durumum var mı Dell ile?

Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu:) evet RAM'i rahatça takabilirsiniz yapmanız gerekenler sırasıyla; alt kapağı açmak, bataryanın bağlantı kablosunu sökmek, RAM'i yuvaya yerleştirmek, batarya bağlantısını yapıp kapağı kapatmak. Çok basit göründüğü gibi. Bahsettiğiniz oyunları medium veya high ayarlarda DLSS desteği ile oynarsınız, Ultra için 2060 ve üstüne bakmak lazım.

Ok bu arada yazmayi unuttum kosulsuz iade 15 gun icinde biliyirsundur da ;) o halde iyi geceler
Sağ olasın hocam hayırlı geceler :)
Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu:) evet RAM'i rahatça takabilirsiniz yapmanız gerekenler sırasıyla; alt kapağı açmak, bataryanın bağlantı kablosunu sökmek, RAM'i yuvaya yerleştirmek, batarya bağlantısını yapıp kapağı kapatmak. Çok basit göründüğü gibi. Bahsettiğiniz oyunları medium veya high ayarlarda DLSS desteği ile oynarsınız, Ultra için 2060 ve üstüne bakmak lazım.

Hocam biraz bütçe artırıp Monster V18.2.3 almayı düşünüyorum şimdi de. Özellikleri olsun, V17'den farklı olarak daha sağlam olan kasası olsun sanırım aradığım ürün bu. Siz ne dersiniz bu ürün hakkında? 13.200 bandına çıktık. O civarda hem 16 GB RAM, 11. nesil işlemci ve RTX 3050 Ti bir HP var bir Monster sanırım. Bir de GameGaraj'ın 3060'lı bir ürünü var. Tracer 7T-144 - Game Garaj bu üründe hem bütçemi çok zorluyor hem de dostlar ısınma sorunu yapabiliyor dedi. 3060 için sınırlar zorlanmalı mı sizce? :)

Hocam biraz bütçe artırıp Monster V18.2.3 almayı düşünüyorum şimdi de. Özellikleri olsun, V17'den farklı olarak daha sağlam olan kasası olsun sanırım aradığım ürün bu. Siz ne dersiniz bu ürün hakkında? 13.200 bandına çıktık. O civarda hem 16 GB RAM, 11. nesil işlemci ve RTX 3050 Ti bir HP var bir Monster sanırım. Bir de GameGaraj'ın 3060'lı bir ürünü var. Tracer 7T-144 - Game Garaj bu üründe hem bütçemi çok zorluyor hem de dostlar ısınma sorunu yapabiliyor dedi. 3060 için sınırlar zorlanmalı mı sizce? :)

Bence bütçe bu kadar artmışken 2060 yönelin derim 6 GB VRAM sizi 5 6 yıl stabil performansta oynatır.

Bence bütçe bu kadar artmışken 2060 yönelin derim 6 GB VRAM sizi 5 6 yıl stabil performansta oynatır.

Ama RTX2060 laptplar en az 15.000 ve 3050 Ti == RTX 2060 tek fark ne yazık ki 3050 TI 4 GB VRAM... Ama şu devirde GPU VRAM'den daha onemli.

18.2 güzel bir ünün alınabilir, ancak tracerda 3060 yüzünden iyi bir seçenek
Şahsen uzun vadeyi düşünerek tracer alırdım. 3060 çok güçlü bir kart.

Hasta? Sorunu nedir? Sıcak çalışması mı, iki silgi konarak halledilebilir rahatlıkla. Tabii sırf bu yüzden 3050 Ti 4 GB tercih edebilir mi bunu alıcıya bırakıyorum.
Isinmali. Hem 3050Ti == 2060 . Monster desem en ucuz 3060 16.500 o da clevo. Tabii dolar 11 olunca fiyatlar uçtu. Hayal kuramıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı