AC Odyssey ne kadar zamanda bitirilir?

Hocam Level'imi arttırıp Odyssey'i de originside öyle bitirdim. Her dk Level atlayıp düşmanlarım da aynı Level gelecekse zaten Level atlamanın bir mantığı yok. Üstüne bir de sürekli aynı Level'lere ölmekten sıkılmıştım. Valhallaya aynı yöntemi uygular mıyım bilmiyorum ama onda da Level atladıkça oyun zorlaşacaksa onda da yaparım artık.

Haritaların Level sınırı yok muydu o oyunda? Ben öyle hatırlıyorum. Oyunun bazı ana görevlerini yapabilmek için o seviyeye yakın bir seviyeye çıkman gerekiyordu. Ondan dolayı sürekli aynı seviyedeki yan görevleri yapmak zorunlu hale geliyordu. Ben oyunu 75 saatte bıraktım. Her şeyi yaparak gidiyordum. Ve oyun işkenceye dönmüştü. Belki de ben yanlış hatırlıyorum.

Haritaların Level sınırı yok muydu o oyunda? Ben öyle hatırlıyorum. Oyunun bazı ana görevlerini yapabilmek için o seviyeye yakın bir seviyeye çıkman gerekiyordu. Ondan dolayı sürekli aynı seviyedeki yan görevleri yapmak zorunlu hale geliyordu. Ben oyunu 75 saatte bıraktım. Her şeyi yaparak gidiyordum. Ve oyun işkenceye dönmüştü. Belki de ben yanlış hatırlıyorum.

Şu an için ben Level sınırı gibi herhangi bir kısıtlamaya denk gelmedim ya da yan görevleri de aynı zamanda yaptığım için o kısıtlamaya hiç takılmadım ancak namıdeğer sparta adasına geçtiğimde uyarı verdi bana "burada düşmanların seviyesi sizden yüksek zorlanacaksınız' tarzında. Biraz daha yan görevlere odaklanıp aradaki 2-3 seviye farkını kapattım. Onun harici zorlanmadım pek.

Doğrudur. Benim oynayış tarzımdan dolayı fazla da uzamış olabilir. Zaten Ubisoft oyunlarının ayrıntılarına kendini kaptırmak neredeyse imkansız. En mantıklısı dediğiniz gibi ana görevden ilerleyip alabildiğiniz kadar zevki eziyet çekmeden almak olacaktır.

Bu kendini tekrarlama olayı birçok oyunda görülüyor. En son Middle-Earth: Shadow of War oynadım. Aynı bu yaptığınız yorumlar gibi.

Ben, Origins'i atlayıp Odyssey almayı düşünüyorum DLC'siz. Yan görevleri de tadında bırakarak ana görevden devam etmeyi düşünüyorum. 83 lira.

Açık dünya oyunlarının klasik bir mantığı vardır. Genelde karakterinle neyi yapmaktan keyif alıyorsan onu yaparsın özgürce dolaşmak, sadece düşmanı çeşitli yetenekler ile etkisiz hale getirmek, gizlenerek oynamak vb. oyun bunların hepsini özgürce yapma imkanı veriyor. Arkadaşlarımızın yazdığı yorumlardan katıldığım kısım ise: yan görevlerin daha kaliteli olacabileği konusu maalesef kendini tekrar etmek durumu söz konusu. Bunun dışında grafikler, yeni mekanlar, zırhlar, silahlar, yetenekler bunlar oldukça tatmin edici diyebilirim. İndirimde alınıp deneyimlenmesi gereken bir oyun olduğunu düşünüyorum genel olarak oyunu çok beğendim.​

Bende şu anda oyunda 50. saatimi oynuyorum ve bayağı baydı beni. 30 level oldum umarım bitirebilirim çünkü oynamayı bekleyen çok fazla oyunum var.

Geri
Yukarı