AC Odyssey vs AC Valhalla

Odyssey kendini aşırı fazla tekrar edip bayan bir oyun bana göre, Fate of Atlantis DLC’sinde Elysium’da iken bıraktım oynamayı. Görevler hep birbirinin aynısı sıkıcı görevlerdi, sadece başında olan boss savaşları sebebiyle sevmiştim ek paketi.

Valhalla biraz daha hoş duruyor, daha oyunu bitirmediğim için tam yorum yapamayacağım. 15-20 saat oynadım sadece.

Odyssey'de de biliyorum Mitolojik varlık kestiğimizi. Hatta yanlış değilsem Poseidon'u kesersek denizde boğulmama gibi özellikler veriyordu oyun bize.
Tam olarak öyle değil. Poseidon Adası var. Orda bir tane sandık var onu yanlış hatıtrlamıyorsam 2-3 tane aslan koymuşlar onu koruyorlar. Sandık içinden çıkıyor o.

Merhabalar.

Sizce AC Odyssey mi daha iyi? Yoksa Valhalla mı? Bana kalırsa Odyssey çünkü oyun bana bayağı eğlenceli geldi. Özellikle savaşlarda bildiğin aksiyonun tadını alıyorduk. Valhalla'da ise stamina barı gelmesi ve bana kalırsa biraz daha ruhsuz oldu. Hikaye açısından Odyssey çok tekrar etse de Valhalla da birazcık sıkıcı olmuş bana kalırsa. Odyssey'de özel güçlerde çok hoşuma gitmişti. Özellikle Sparta kick. Hayatımı kaç kere kurtardı. İnsanları uçurumdan atmak eğlenceli oluyordu.

Bana kalırsa AC Odyssey benim açımdan renkli ve aksiyonu bol bir oyundu. Valhalla ise ruhsuz bir oyun bence. Ubisoft Quebec güzel Assassin's Creed serisi yapıyor ama Ubisoft Montreal için aynısını söyleyemem. AC Origins de pek sarmamıştı beni.

Sizin bu konu hakkında düşünceleriniz neler? Size göre hangi oyun neden daha iyi?
İki oyunuda oynadım ve hatirladigim kadariyla ikisindede 130 saatim vardi butun herseyi almis ve toplamistim.

Benim kendi düsüncelerim sunlar:
AC Valhalla: Ana karakter ne kadar ruhsuz ve fazla durgun olsada yinede vikingsel tema olarak guzel islenmis manastirlara raid atmasi bir o kadar eglenceliydi, köy gelistirmek ayri bi is ama yinede guzel hoştu, isle of sky adasinda kassandra ile karsilasmamiz da ayri etkilemisti beni, haritasi fazla sis ve fazla sonbaharimsi hava var ama gezilecek, bulunacak tonla sey var

AC Odyssey: belki bu oyunda 150-200 saatim bile olabilir oynadigim en iyu oyunlardandi fakat tek sevmedigim yani oyun fazla süperkahramanimsi bi oyundu
Gemilerle savasmak cok zevkliydi
Adalari gezmek (özellikle mykanos ve atina) cok cok guzeldi
Atmosferi ve haritasi inanilmaz renkliydi
Gercekten guzel oyunlardan biriydi bana gore

Ama benin tercihim AC Valhalladan yana viking vari seyleri seviyorum galiba

İki oyunuda oynadım ve hatirladigim kadariyla ikisindede 130 saatim vardi butun herseyi almis ve toplamistim.

Benim kendi düsüncelerim sunlar:
AC Valhalla: Ana karakter ne kadar ruhsuz ve fazla durgun olsada yinede vikingsel tema olarak guzel islenmis manastirlara raid atmasi bir o kadar eglenceliydi, köy gelistirmek ayri bi is ama yinede guzel hoştu, isle of sky adasinda kassandra ile karsilasmamiz da ayri etkilemisti beni, haritasi fazla sis ve fazla sonbaharimsi hava var ama gezilecek, bulunacak tonla sey var

AC Odyssey: belki bu oyunda 150-200 saatim bile olabilir oynadigim en iyu oyunlardandi fakat tek sevmedigim yani oyun fazla süperkahramanimsi bi oyundu
Gemilerle savasmak cok zevkliydi
Adalari gezmek (özellikle mykanos ve atina) cok cok guzeldi
Atmosferi ve haritasi inanilmaz renkliydi
Gercekten guzel oyunlardan biriydi bana gore

Ama benin tercihim AC Valhalladan yana viking vari seyleri seviyorum galiba
Soylemeyi unuttum
AC Valhalla: Mitolojik silahlari Odyssey e gore cok daha guzel
AC Odyssey: Bir tek Poseidon Trident'i Sevmistim digerlerini cok hatirlamiyorum

Son düzenleme:
AC Odyssey ve Origins'i bitirdim. Oddysey'in ek paketlerini oynamadım ama hikaye olarak Origins daha güzel geldi bana. Oynanış olarak Oddysey daha iyi. Valhalla'yı aldım ama daha oynamadım. Oynayınca yazarım tekrardan.

Yeni konular

Geri
Yukarı