AC Odyssey ve Far Cry 5'te ani FPS düşmesi ve donma

İşletim sistemi
Windows 11

dsquaredz

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB DDR4 3200 MHz
Ekran kartı
RTX 3050 6GB VRAM
İşlemci
İ5 13500H
AC Odyssey kasmadan ve donmadan oynayamıyorum. Ayarları düşürmeyi denedim fark etmiyor hatta düşürünce daha kötü oluyor. Aynı sorunu yine başka bir Ubisoft oyunu olan Far Cry 5'te de yaşadım. Sadece bu oyunlarda sıkıntı çekiyorum. Bir çözümü var mıdır?

AC Odyssey kasmadan ve donmadan oynayamıyorum. Ayarları düşürmeyi denedim fark etmiyor hatta düşürünce daha kötü oluyor. Aynı sorunu yine başka bir Ubisoft oyunu olan Far Cry 5'te de yaşadım. Sadece bu oyunlarda sıkıntı çekiyorum. Bir çözümü var mıdır?
Sanırım optimizasyon sorunu. Assassin's Creed Origins'te ve Odyssey'de ayarlar denedim, çözünürlüğü düşürdüm, grafiği hem en yüksek hem en düşüğe alıp kalabalıkta ve manzarada denedim ama çözüm pek yok.

AC Odyssey için bir çözümü yok. Son 3 AC oyununun hepsinde FPS düşmesi, donma, hata vermeden çökme problemi var.

AC Origins'te de evet olması gereken kadar akıcı değil ama oynatıyor yine ama Odyssey aşırı donuyor çok oynamak istediğim bir oyundu.

Sanırım optimizasyon sorunu. Assassin's Creed Origins'te ve Odyssey'de ayarlar denedim, çözünürlüğü düşürdüm, grafiği hem en yüksek hem en düşüğe alıp kalabalıkta ve manzarada denedim ama çözüm pek yok.

Muhtemelen ama NVIDIA ekran kartı ile adam rahat rahat oynuyor bende optimizasyon sıkıntısı çıkıyor. Bunu anlayabilmiş değilim.

@dsquaredz ben RX6500M ile denemiştim. En çok Origins'i oynadım, Odyssey baştaki savaş sahnesinde 20 FPS olduğu için çabucak sildiğim bir oyundu. Origins'te ise çimler, savaşılan yerlerde özel kısımlar işi bozuyordu ancak ilerledikçe FPS düşmesi azalsa da belli yerlerde 100+ FPS alıyordum. Acaba bilgisayarın sorunu mu diye de düşündüm ancak birçok kişi benzer sıkıntı yaşamış gibi duruyor.

Geri
Yukarı