AC serisinin en iyi oyunu nedir?

l.podolskii11

Femtopat
Daha fazla  
3070 ekran kartına sahip bir sistemim var.
Assassin's Creed serisi çok övülüyor. Fakat hangi oyununu alacağım konusunda biraz kararsızım.
Assassin's Creed 2 çok öneriliyor. Ama iyi bir sistemim varken böyle düşük bir grafiğe sahip bir oyunu oynamam ne kadar doğru olur bilemiyorum. Yoksa yanlış mı düşünüyorum?
Bir de eğer ki AC 2'yi alırsam 1.oyununu bilmem gerekli mi?

3070 ekran kartına sahip bir sistemim var.
Assassin's Creed serisi çok övülüyor. Fakat hangi oyununu alacağım konusunda biraz kararsızım.
Assassin's Creed 2 çok öneriliyor. Ama iyi bir sistemim varken böyle düşük bir grafiğe sahip bir oyunu oynamam ne kadar doğru olur bilemiyorum. Yoksa yanlış mı düşünüyorum?
Bir de eğer ki AC 2'yi alırsam 1.oyununu bilmem gerekli mi?

Ben Valhalla, Odyssey'i beğenmiştim. PS3tende Brotherhood oynama şansım olmuştu kötü değildi. Kişiden kişiye değişir bence.

Oyunlar eski AC serisi ve yeni nesil üçleme olarak ikiye ayrılıyor.

Benim tavsiyem, yeni nesil üçlemeden hangisi ilginizi çekiyorsa onu oynayın.
Origins, antik mısırda.
Odyssey antik Yunan'da geçiyor ve Yunan mitolojisine meraklıysanız tavsiye ederim.
Valhalla ise viking döneminde geçiyor ve iskandinav mitolojisini özellikle DLC'ler ile dibine kadar yaşayabiliyorsunuz.

Eski AC serisi ise çok sıkıcıdır. Zamanına göre güzel ama şu an çöp oyunlardır. Hepsi birbirinin neredeyse aynısı olduğu için sıra sıra oynamayı aklınızın ucundan bile geçirmeyin. Nitekim birkaç oyun sonra aşırı sıkmaya başlayacak. Benim tavsiyem hikayelerini YouTube'dan izlemeniz. Oyunun evrenini öğrenip daha sonra yeni nesil üçlemeye bakabilirsiniz.

Şahsen hikâye olarak Ezio üçlemesi, oynanış olarak AC Black Flag bana en çok keyif verenler oldu. Son üçlemeyi oynamadım, fikrim yok. Sisteminiz iyi diye eski oyun oynamamazlık yapmayın en kendine has tadı başka olan oyunlar genelde 2004-2013 yılları arasında çıkan oyunlardır. AC2 ile başlayabilirsiniz 1. oyunu oynamanıza gerek yok ki bir çok kişi 1. oyundan çabuk sıkılıyor ve karanlık atmosferine dayanamıyor.

Son üçleme sizi berbat derecede sıkacak bir RPG elementine sahip, Origins çok güzeldi, oddyssey sevmeye çok çalıştım fakat gözüme giremedi, Valhalla ise seriyle alakasız sizi GoW'mu oynuyorum ben diye düşündürtüyor.

Eski oyunlar şaheserdir, hikaye ana konudur fakat mekanikleri eskimiştir. 2'ye ön yargı yapmaya gerek yok evet eski bir oyun fakat eminim hikayeye başladım mı sizi alır götürür. 1'i şahsi fikrim bilmeniz şart, özet izleyerek bitirebilirsiniz oynamaya gerek yok eski bir oyun ve bunu da zaten hissettiriyor fakat benim için serinin en iyi oyunlarından sadece değeri ve potansiyeli bilinmemişti. Sonuç olarak 1 izlemenizi 2'yi ve sonraki oyunları oynamanızı öneriyorum. Çok eski bu ya derseniz Unity'de güzeldir. Sinematikleri, parkuru çok keyiflidir.

Geri
Yukarı