Acaba sorun bende mi?

Lyrax52

Kilopat
Arkadaşlar şu an biraz üzgünüm dertlerimi sizinle paylaşacağım. Az önce 6 senedir sevdiğim kız ile fena tartıştım, doğrusu ağzına geleni söyledim. Dile kolay 6 yıl, sevdim, üstün tuttum, düşündüm her şeyi yaptım. Geçen sene işte okullarımız ayrıldı, o senede çıkma teklifini kabul etti (2019 Haziran). LGS bitmişti herkes kendi yoluna gidiyordu. Bizde insta sayesinde çıkmaya başladık işte. Ama çok soğuk davrandı, sen yazma yakalarlar falan diyerek beni uyuttu. Sonra bir baktım, her yerden engellemiş. Geçen engelleri kaldırmış ama bende olan sevgi hala duruyor. İşte konuşmaya başladık baktım ki konu yok bende birini seviyor gibi yaptım. Dün açılacaktır arkadaşı yardımcı olacaktı, meğerse sevgili yapmış. Bende tebrik ettim, 2 laf ettim. Sonra bana "senden ne arkadaş ne sevgili olur" dedi. Bende durmadım, ağzıma geleni söyledim öyle dedim böyle dedim bastım engeli. Hepsi 1 saat önce oldu. Şimdi sizce burada ben haksız mıyım? Ciddi bir şekilde soruyorum, ona göre ders alacağım. Eğer haksızsam hatam neydi?

Arkadaşlar şu an biraz üzgünüm dertlerimi sizinle paylaşacağım. Az önce 6 senedir sevdiğim kız ile fena tartıştım, doğrusu ağzına geleni söyledim. Dile kolay 6 yıl, sevdim, üstün tuttum, düşündüm her şeyi yaptım. Geçen sene işte okullarımız ayrıldı, o senede çıkma teklifini kabul etti (2019 Haziran). LGS bitmişti herkes kendi yoluna gidiyordu. Bizde insta sayesinde çıkmaya başladık işte. Ama çok soğuk davrandı, sen yazma yakalarlar falan diyerek beni uyuttu. Sonra bir baktım, her yerden engellemiş. Geçen engelleri kaldırmış ama bende olan sevgi hala duruyor. İşte konuşmaya başladık baktım ki konu yok bende birini seviyor gibi yaptım. Dün açılacaktır arkadaşı yardımcı olacaktı, meğerse sevgili yapmış. Bende tebrik ettim, 2 laf ettim. Sonra bana "senden ne arkadaş ne sevgili olur" dedi. Bende durmadım, ağzıma geleni söyledim öyle dedim böyle dedim bastım engeli. Hepsi 1 saat önce oldu. Şimdi sizce burada ben haksız mıyım? Ciddi bir şekilde soruyorum, ona göre ders alacağım. Eğer haksızsam hatam neydi?

Yaşınız daha küçükmüş. Bunu küçümsemek amacıyla söylemiyorum 2 ya da 3 yaş var aramızda ama kız olgunlaşmamış olabilir ya da mantıklı düşünemiyor olabilirsiniz. Ortaokul da sevgili olmak mantıksız. Takma kafana. :D.

İlişkilerde tek taraflı hata yoktur, çıkar bunu aklından. Kimse mükemmel değil, mükemmeli arayan da evde kalır.

Senin aşkın platoniğe dönüşmüş. Kendine saygın varsa seni sevmeyen, değer vermeyen, söylediğin lafları sarf eden biriyle bir daha görüşmezsin. Yaşın genç, hayat uzun ve milyarlarca kadın var. Karşı cinsi çok abartmayın, dalganıza bakın. :)

Evet, o başlı başına bir hataydı, ama ben gerçekten sevmiştim. Hani sevgililer birbirinden "hoşlanır" ya, ben aşık olmuştum. Yoksa bırakırdım. Son sene ise engeli kaldırmasını bekledim.

Rahat ol daha yaşın küçük en iyisi bulaşma derslerinde düzelir.

Sana çok net bir tavsiye vereceğim kardeşim. Belirli bir olgunluğa kızlar geç ulaşır ve daha duygusal olurlar. Ayrıca o ergen kızlar tek bir erkeğe bağlı kalmazlar. Seni uyutur ardından 3-5 kişi ile çıkmaya başlar. Bence 6 Sene boşa gitmiş, uzun bir zaman. Umarım gerçek hayat arkadaşını bularak telafi edersin. Ve mümkünse bu yaşlarda kesinlikle birinin üstüne bu kadar çok düşme ve bağlı kalma.

Yaşınız daha küçükmüş. Bunu küçümsemek amacıyla söylemiyorum 2 ya da 3 yaş var aramızda ama kız olgunlaşmamış olabilir ya da mantıklı düşünemiyor olabilirsiniz. Ortaokul da sevgili olmak mantıksız. Takma kafana. :D.

Aynen orası doğru ama bizim eski okul ile evlenme programları arasında fark yoktu. Ve yani aşık olmuştum, şimdi 10.sınıfa geçeceğim ve okulda kız yok, yabancı öğrenci var.

Bu işler zamanla rayına oturur. Arada karşılıklı muhabbet ortamı kalmamışsa bir şeyleri kurtarmaya ya da muhakeme etmeye gerek yok kanımca. Ama çıkarım yapılacaksa; "-ağzıma geleni söyledim." hususunda kendinize bir not düşebilirsiniz. Fevri davranışları en aza indirmek olaylar karşısında, zamanla daha doğru tepkiler vermenizi sağlayacaktır.

Geri
Yukarı