Access Point yavaşlıyor

ademsadik

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar.

Garip bir sorun yasiyorum ve cozemedim.

Telekom modeminden 30 metre kablo ile, 8 port bir swice CAT6 ile internet bagladim.

8 Port swicten de 3 metre kablo cekerek Access Point'e ınternet bagladim.

8 Port swice kablo ile bagli diger PC'lerde hiçbir yavaslama yok. Telekom modeme kablo ve Wi-Fi ile bagli cihazlarda hiçbir yavaslama yok. Fakat Access Point'ten baglanip test ediyorum 6Mbit veriyor. Birkac saat sonra bir şey oluyor 1Mbit oluyor. Diger hiçbir cihazda yavaslama yok sadece Access Point yavasliyor. Resetliyorum kendine geliyor. Birkac saat sonra yine yavaşlıyor.

Telekom modemi dahil tum kablo switc Access Point her şeyi değiştirdin fakat sonuc ayni. Access Point yine kendiliginden yavaşlıyor.

Nasil bir sorun olabilir acaba. Yardiminizi rica ederim.

Hocam yukards belirttim. Sanirim gormediniz. Komple access point ne varsa kablo herseyi degistordim. Baska marka cihaz aldim ama sonuc yine degismedi. Cok garip bir sorun yasiyorum. Hala cozum bulamadim.

Belki de Access Point olarak kullanılan cihazlar direk modemden almadıklarında kablo ile böyle aşırı hız düşüşü olabiliyor. Sizin çözümünüz aynı şekilde 33 metre ile Access Point'e modemden kablo çekmek olmalı, hatta swich e çektiğiniz kablo ile Access Point'i test edebilirsiniz hız olarak.

Belki de Access Point olarak kullanılan cihazlar direk modemden almadıklarında kablo ile böyle aşırı hız düşüşü olabiliyor. Sizin çözümünüz aynı şekilde 33 metre ile Access Point'e modemden kablo çekmek olmalı, hatta swich e çektiğiniz kablo ile Access Point'i test edebilirsiniz hız olarak.
O sekilde de test ettim hocam. Yine çözüm olmadi. Cihazi kabloyj degistim ilk birkacgun sorun yok. Daha sonra yine yavaslamaya basladi. Nefrn kaynaklanıyor anlamak güç.

Geri
Yukarı