Acer 5745G Mac OS X Kurulur mu?

iAtkos Y almak istersen paralıdır, sistemine göre hazırlanır. Başka yerden bulacağın İAtkos Y sürümleri yabancı bir PC'de çalışmaz, kişiye ve donanıma özel hazırlanırlar.
Bana sorarsan gerek yok, temiz bir kurulum kendin de yaparsın burada verilen imajlar sayesinde.

Driverları Yosemiteye bir türlü kuramadım. Torrentten 10.10.3 sürümünü buldum onu bir deneyim olur belki.

Forumdan Yosemite sürümünü kurdum. Clover Configuration ve Chameleon yüklemek istemiyorum. 2 kez boot etmede hata yaptı. Bu yüzden 2 kez SDD'mi çıkarıp başka bir bilgisayarda boot etmek zorunda kaldım. Bu yüzden USB üzerinden boot etmeye razıyım ve istiyorum. Fakat Nvidia driverlarını yüklememe rağmen çözünürlük 1024x 768 de kaldı. Monitor de 17 inç gözüküyor. Monitörüm 15,6inç ve çözünürlüğüm 1366x768. Bunu nasıl getirebilirim? Sistem tercihlerinden baktığımda ekran seçeneğinde yok.

Intel HD kullanacaksın.

Switchable ı dicreate yapmıştım IntelHD driver yükleyemediğim için. Tekrar switchable yaptığımda 3mb oluyor. 1st generation HD driver nasıl yükleyebilirim Clover Configuration ve Chameleon kullanmadan? Switchable modunda iki ekran kartı da açık. Discreate modda sadece Nvidia açık oluyor.

12026618_10153686247258509_1943704429_n.jpg
12596436_10153686337703509_1041204480_n.jpg

Nvidia driverlarını da bulup yükledim ama ekran çözünürlüğü değişmedi.

appleboot.plist dosyasına 768p çözünürlüğü eklemen gerekiyor. Tam adını yerini bilmiyorum ama @montezuma yardımcı olur.

Library/Preferences/Systemconfiguration içerisindeki com.apple.boot.plist text edit ile açıp aşağıdaki kodu yazarmısınız. Yazmadan önce orada tanımlanmış bir çözünürlük var mı? Bunu söyleyin sonra değiştirin. @Silinen üye
Kod:
Graphics Mode
1366x768x32

appleboot.plist dosyasına 768p çözünürlüğü eklemen gerekiyor. Tam adını yerini bilmiyorum ama @montezuma yardımcı olur.

Library/Preferences/Systemconfiguration içerisindeki com.apple.boot.plist text edit ile açıp aşağıdaki kodu yazarmısınız. Yazmadan önce orada tanımlanmış bir çözünürlük var mı? Bunu söyleyin sonra değiştirin. @Silinen üye
Kod:
Graphics Mode
1366x768x32

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
<key>Kernel Flags</key>
<string></string>
</dict>
</plist>

bu yazıyor

Bu kodu direk yazdığınız gibi mi ekleyeceğim? @ens1252

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
<key>Kernel Flags</key>
<string></string>
</dict>
</plist>

bu yazıyor

Bu kodu direk yazdığınız gibi mi ekleyeceğim? @ens1252
Tamam. Yedeğini aldıktan sonra </dict> kodundan önce aşağıdaki kodu ekle sonra yeniden başlat. Üst mesajda eksik yazmışım. Buradakini yaz.
Kod:
<key>Graphics Mode</key>
<string>1366x768x32@60</string>

Çabuk pes etmişsin...

Şurayı bir incele:
Snow Leopard in Acer Aspire 5745G? - OSx86 10.6 (Snow Leopard)
Bu SnowLeopard için olabilir ama belki birşeyler çıkabilir bundan.

Vize haftasına girdik, çok zamanımı alıyor genelde sabah 4 te uyuyorum sırf MAC yükleyip tam çalıştırma hevesine. Ama anlayamadım bir tütlü neden tanımıyor. Ekran kartı olarak 1GB görüyor ama ekran çözünürlüğünde değişiklik yapamıyorum. Aynı zamanda ekran akıcı değil arada takılıp kare kare ilerlediğim oluyor. Mac OS X de windostaki aygıt yöneticisine benzer bir şey bulamadım onu bulup eksikleri görebilsem daha rahat olabilir. Ayrıca nvidia CUDA sürücüsü yükledim fakat nvidia web driver yüklerken hata yaşadım. CUDA driverı da açtığımda GPU driverı görünmüyor birazdan fotoğraf olarak da atarım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı