Çözüldü Acer Aspire 5 bilgisayar mavi ekran verdi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

freakcnsl

Hectopat
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kusura bakmayın hocam. 10 dakikaya kesin gönderiyorum. Eğer yapabilirsem. İlk defa yapacağım çünkü.
Mavi E.rar buyurun
Hocam attım bakabilirsiniz.
Intel sürücülerinizi kurun.

Ben disk kaynaklı bir hata olduğunu düşünüyorum.

HD Tune ile disklerinize test yapın. "Quick scan" kapalı olacak şekilde bir tarama yapacaksınız. "Eror scan" sekmesinden bad sector kısmından.

Tarama sonucunu bana ekran görüntüsü olarak atın.
Mavi ekran hatasına göre RAM'den kaynaklanıyor gibi görünmekte. Ancak her ne kadar mavi ekran hatalarında RAM yazsada tecrübelerime göre sorun Windows'dan, (örnek veriyorum) işlemciden veya anakarttan bile çıkabilmekte. En basit çözüm format deneyebilirsiniz ama tavsiyem her şeyden önce Memtest yapın sonuca göre hareket edin Memtest'te bir sorun çıkarsa zaten sorun RAM'dir. Ama çıkmassa Windows olabilir.

Hocam ben bilgisayarcıya götüreceğim. Kendim yapamıyorum.
@Recep Baltaş hocam bir de siz bakabilir misiniz?
@PanzerTR @KojiroHyuga04 hocalarım yeniden selamlar. Bilgisayarıma Memtest ile RAM'leri test ettim. Sonucunu fotoğraf almaya unuttum kusura bakmayın. RAM'ler de hiçbir sorun yok. Peki sorun ne? Şaşırdım RAM de sorun olmayınca.
Hocam ben bilgisayarcıya götüreceğim. Kendim yapamıyorum.
@Recep Baltaş hocam bir de siz bakabilir misiniz?
@PanzerTR @KojiroHyuga04 hocalarım yeniden selamlar. Bilgisayarıma Memtest ile RAM'leri test ettim. Sonucunu fotoğraf almaya unuttum kusura bakmayın. RAM'ler de hiçbir sorun yok. Peki sorun ne? Şaşırdım RAM de sorun olmayınca.

Hocam acaba ekran kartından olabilir mi?
Hocam çok tuhafıma gitti.
Hocam acaba @KojiroHyuga04 hocamızın dediği gibi disk sorunu mu?
Hocam ne yapacağım?
@PanzerTR @KojiroHyuga04 @Soft Donanım hocam yardım etmeyecek misiniz?

Son düzenleme:
"XMP ne?" diye aratsan internette milyon tane sonuç çıkar zaten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

"XMP ne?" diye aratsan internette milyon tane sonuç çıkar zaten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam acelem olduğu için video izlemedim. Ama ben o ayarlara hiç girmedim. Bir kere bile BIOS'a girmedim zaten.
Hocamın dediklerini adamakıllı yap lütfen.

Yapıyorum zaten hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı