Acer Aspire 5739G Diablo 3'te FPS Düşüklüğü

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Bu dizüstü bilgisayarda Crysis 2 ve 2011 yılında çıkmış tüm RPG, FPS ve strateji oyunlarını son ve orta ayarlarda kesintisiz oynayabiliyordum (Shogun serisi hariç, low'da adamların üstüne gelince kasıyor). Bu sene Diablo III'ü merakla bekliyordum ve onu da aldım fakat oyunu sevmeme rağmen bu FPS sorunu yüzünden sık sık takılmalar oluyor ve bu benim canımı çok sıkıyor. Fraps Programı FPS'mi en fazla 50 ve civarı gösteriyor ve bazı alanlarda 2'ye düşüyor ve ardından düzeliyor ve takılmadan o alanda dolaşabiliyorum. Sizce Diablo'yu veya yeni çıkıcak oyunları minimumdada olsa kesintisiz çalıştırabilmem için hangi parçayı değiştirmem lazım ve önerileriniz nedir?

Not: System Requirtments Lab'ta Diablo'yu minimumun biraz üstünde gösteriyor Sizce Kasıntısız oynayabilmem için Ekran kartımı mı işlemcimi mi veyahut hangisini değiştirmem gerekir ve hangi modele.

Bilgisayarım Acer Aspire 5739G:

• Intel Core 2 Duo P7350 (2.0 Ghz, 1066 Mhz FSB)
  • Nvidia Geforce GT 240M Ekran kartım
  • 4GB Ram'im Var

Aslında GT 240M ile gelebileceğin yolun sonuna gelmişsin. Bu saatten sonra bu karttan performans alman zor. Fakat Diablo 3'teki FPS düşüşü ısınmadan olabilir bence. Eğer yapabiliyorsan cihazın için aç ve ekran kartının ve işlemcinin termal macununu değiştir. Laptoplarda ancak belli başlı parçaları değiştirebildiğin için cihazı komple değiştirmeni tavsiye ederim.

Benim halamda da senin pc'nin aynısı var. Onda da Diablo 3 FPS düşük bu normal bir şey. O pc'den fazla bir şey bekleme Recep abinin dediği gibi yeni bir PC al.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı