Acer Aspire 5755G i7-2670QM Geforce GT 540M Isınma Sorunu

Ralenyx

Kilopat
Daha fazla  
Kullanmak üzere bulunduğum Acer Aspire 5755G marka bir dizüstü bilgisayara sahibim. Bilgisayarı çoğunlukla oyun oynamak ile geçirdiğimden dolayı son zamanlarda beni çileden çıkarmayı başardı.
Yaklaşık 2 hafta önce dizüstü bilgisayarın içi temizlendi ve termal macun yenilemesi yapıldı ve neredeyse tertemiz bir işletim sistemine sahip(yani yeni format atıldı). Sistem boşta iken işlemci sıcaklığı 45-50 derece arası değişiyor.
Oyuna ilk girdiğim sıralarda hiçbir sorun yok fakat ilk 15-30 dk sonrasında işlemci yaklaşık olarak 90 derecede seyrediyor ve dolayısıyla bu ısı yüzünden fps düşüşleri ve oyunda kasmalar meydana geliyor.
Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Sistem Özellikleri:
Marka/Model: Acer Aspire 5755G
İşlemci: Intel Core i7-2670QM 2.2 Ghz
Ekran Kartı: Intel HD Graphics 3000 / NVIDIA GeForce GT 540M
İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 bit

Not: İşlemci en yüksek %65 performansta çalışırken bu değerleri alıyorum.

Son düzenleme:
O işlemci için 90 derece fazla değil lakin %65 kullanımda o ısıya ulaşması sorun. Öncelikle Prime 95 ile AIDA 64 programlarını indirin. Prime 95 ile stres testi yaparken AIDA 64 ile sıcaklığı ve fan dönüş hızını kontrol edin ve değerleri yazın. Stres testini AIDA 64 üzerinden de yapabilirsiniz.

O işlemci için 90 derece fazla değil lakin %65 kullanımda o ısıya ulaşması sorun. Öncelikle Prime 95 ile AIDA 64 programlarını indirin. Prime 95 ile stres testi yaparken AIDA 64 ile sıcaklığı ve fan dönüş hızını kontrol edin ve değerleri yazın. Stres testini AIDA 64 üzerinden de yapabilirsiniz.

1 saat içerisinde aldığım sonuçlar bunlar, fakat CPU fanı ve GPU görmüyor.

dfgfhgf.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Testler sonuçlarında CPU yükte max 94, GPU 88 derece çıkıyor ki bunlar çok normal değerler. Sisteminizde ısınma sorunu yok. Oynadığınız oyundan kaynaklı bir sorun olabilir.

Aynı işlemci ve ekran kartı bende de var ve boşta kullanımda 60 derece gibi bi değer oluyor oyuna girdiğimde ise 94-95 derece oluyor.. Çözümü nedir bunun arkadaşlar ya?

Aynı sıkıntı bende de vardı oyunları acıtktan sonra 1 2 saat içinde yüksek ısıdan bilgisayar kilitlenip kapanıyordu bios güncellemesi yaptıktan sonra gözle görülür bir değişiklik oldu 10 15 dk gibi ama ne yapsan bir faydası olmuyor yine ısınıyor ben sıkıntı bilgisayar altına soğutucu fan alarak cözdüm tavisye , istersen bilgisayarı sabit bir masada kullanmıyorsan muhakak bir soğutucu fan veya altlık al ; koltuk veya diz üzerinde kutlandığında alttaki fanın hava giriş kısıtlanıyor ısınmasına neden oluyor

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı