Acer Aspire A315-42G format sonrası düşük FPS

Yasiinc

Hectopat
Öncelikle merhaba, 1 yıllık bilgisayarım bugün format attım. BIOS güncellemesi yaptım ve ekran kartlarımı güncelledim. CS:GO'da normal de 100 üstü FPS alırken format sonrası FPS 35 40 arası oldu. Laptop 2 adet ekran kartı bulunuyor. Vega 8 ve 540X. Sorunu belirtmek için MSI Afterburner programı indirdiğim de ana grafik işlemci seçim yerinde yüksek olan 540X ekran kartımı seçtiğim de bilgi ekranında ki CPU GPU sıcaklık gibi bilgiler gözükmüyor. O panel açılmıyor. Bahsettiğim durumu fotoğraf olarak eklerim. Son olarak cihazı oyun oynarken şarjdan çıkardığımda 20 25 FPS artışı oluyor. Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Sistemim:
  • İşlemci: Ryzen 5 3500U Vega Mobile gfx
  • Ekran Kartı: AMD Radeon 540X 2 GB VRAM ve AMD Radeon Vega 8
  • RAM: 8 GB
  • 240 GB SSD
Aldığım değerler:
BNvq2F.png

g2vePJ.png
OiKsGC.png

W1fFAh.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı bilgisayar var 7-8 kere formatladım hiç başıma böyle bir şey gelmedi Acer'dan sürücüleri indirip kurdunuz mu?

hocam az önce oyuna girdim test amaçlı ekran kartlarım 2 side %0 oluyor bazen %50 %50 oluyor.Formattan önce böyle bir sorun yaşamamıştım.Radeon ayarlarında 540x e geçiş yapma seçeneği bulunuyor mu?

Dosya Ekleri

• Stranded Deep 4.01.2021 18_14_57.png
    Stranded Deep 4.01.2021 18_14_57.png
    2,3 MB · Görüntüleme: 31
  • Stranded Deep 4.01.2021 18_15_26.png
    Stranded Deep 4.01.2021 18_15_26.png
    3,1 MB · Görüntüleme: 29
  • Stranded Deep 4.01.2021 18_16_05.png
    Stranded Deep 4.01.2021 18_16_05.png
    2,4 MB · Görüntüleme: 33
En iyi performansa alırsanız kendi otomatik geçer zaten benim bildiğim öyle bir ayar yok. Tekrar formatlamayı dener misiniz? Sorunsuz olan BIOS'a geçip formatlarsanız daha iyi olur.
GPU kullanımınızda attığınız resimlere göre bir sıkıntı yok.

Hocam tekrar format attım. 540x sürücüsü yükledim.Visual c++ ların hepsini yükledim.Sadece bunları yapıp deneme amaçlı csgo indirdim.yine 30 40 fps almaktayım.Güç seçeneklerine ellememe rağmen sarjdan çıkarınca 15 20 artışı oluyor.Eksik ya da fazla yaptığım bir şey var mı? Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Yukarı da acerin sürücülerinden bahsettiniz.Ben sadece ekran kartını güncelliyorum amd sitesinden.Acerin sürücüsünden kastınız nedir? Grafikleri Yapılandır ayarından yüksek performans için 540x seçme ayarı var hiç orayla ilgilendiniz mi?

Yukarı da Acer'in sürücülerinden bahsettiniz. Ben sadece ekran kartını güncelliyorum AMD sitesinden. Acer'in sürücüsünden kastınız nedir? Grafikleri yapılandır ayarından yüksek performans için 540X seçme ayarı var hiç orayla ilgilendiniz mi?

Bende zaten yüksek performans yapınca oto geçiyor 540X'e Acer sürücüsü derken Acer sitesine girip sürücü ve kılavuzlar kısmından PC seri numarınızı girince orada sürücüler çıkıyor onları yükleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı