Acer aspire v7n91G oyunlarda birden bire donma + ses sorunu

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Acer aspire v7n91 g laptop aldım. Aldığıma pişman oldum desem yeridir. Bundan bir ay önce laptop'u servisine gönderdim bios güncellediler geldikten sonra oyun yükledim, oyun eskiden oynadığım oyun olduğu için sorun çıkmaz diyordum. Oyunu açar açmaz birden bire donma+bırrrrr diye (yankı gibi ) bir sesle karşılaşıyorum, ve bu bütün oyunlarda oluyor. Bütün driver'ları tekrar yükledim,windows 10' u tekrar yükledim, fabrika ayarlarına sıfırladım ama tekrar aynı.Sizce sorun donanımsal mı ? Yoksa yazılımsal mı ?

Sizce ses çakışmasından olabilir mi ? Ses, video ve oyun denetçilerinde 3 tane yüklü gördüm 1.realtek high definition 2.high definition audio aygıtı 3. Nvidia virtual audio device (wawe extensible) (wdm) ?

Şimdide mavi ekran hatası aldım şu yazıyor ; Windows bir hatayla karşılaştı "VİDEO_SCHELUDER_İNTERNAL_ERROR" bazen o kadar güçlü oluyor ki power tuşuna basılı tutup tekrar açmak zorunda kalıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınızın sürücüsüyle ilgili sorun var. Genelde o hata mesajı yanlış sürücüden dolayı kaynaklanıyor. Temiz kurulumla yeniden windows 10 kurun sürücüleri sitesinden manuel olarak indirin.

Temiz kurulum yaptım. Hatta Acer'in vermiş olduğu programları bile yüklenmedi.Ekran kartım 358.50 (son sürüm).

Kablolar yanlış takılmış olabilirmi acaba, ya açıkcası servise vermek istemiyorum. Servisten geldikten sonra oldu zaten bu olay.

Ve ikinci bir kafama takılmış olan soru ; Bios sürümüm Windows 10 ' u destekliyor mu ?, Servisten geldikten sonra windwos 8.1 e indirilmişti, ben tekrar windows 10 yükledim.

Şu an, Aygıtlardan sürücüsü ile birlikte sildim aygıtı. Oyunlar normal çalışıyor

Sorununun donanımsal bir sorun olduğunu sanmıyorum tabi servisde dikkatsiz davranıp başka bir parçaya zarar vermediler ise. Neyse sorunun muhtemelen biosu yanlış güncellemişler veya yanlış bir bios yüklemişler, donma olayı büyük olasılıkla ondandır. Servisi ara ve konuyu ilet gerekirse tekrar yolla. Saygılar.

Sorununun donanımsal bir sorun olduğunu sanmıyorum tabi servisde dikkatsiz davranıp başka bir parçaya zarar vermediler ise. Neyse sorunun muhtemelen biosu yanlış güncellemişler veya yanlış bir bios yüklemişler, donma olayı büyük olasılıkla ondandır. Servisi ara ve konuyu ilet gerekirse tekrar yolla. Saygılar.
Cevabınız için teşekkürler hocam sağolun sevgiler saygılar. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı